Wiadomości z Sosnowca

Kobiety dla Ukrainy! Zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy i turniej piłkarski

  • Dodano: 2022-03-10 11:00

W geście wsparcia i solidarności z przyjaciółkami z Ukrainy i ich rodzinami Urząd Miasta w Sosnowcu zaprasza 12 marca mieszkańców Sosnowca do sosnowieckiej Muzy i na Stadion Ludowy, gdzie przeprowadzona zostanie zbiórka najpotrzebniejszych artykułów higienicznych i pielęgnacyjnych dla kobiet.

Na obiektach sportowych przy ulicy Kresowej zostaje rozegrany również turniej o pokój i zaprzestanie wojny na Ukrainie.

Zbiórka na rzecz kobiet z Ukrainy

Na liście najbardziej potrzebnych rzeczy dla kobiet z Ukrainy są: kosmetyki, płyny do kąpieli, podpaski, bielizna damska i dziecięca, pampersy, pieluchy, szczoteczki i pasty do zębów, nosidełka i otulacze dla dzieci, koce zwykłe i termiczne. W Muzie i na stadionie ludowym przekazywać można także: środki medyczne, higieniczne, żywność, sprzęt elektroniczny i odzież.

Dla obywateli Ukrainy przybyłych do Sosnowca, przygotowano możliwość skorzystania z pomocy prawnej. Punkt konsultacyjny w sali koncertowej Muza czynny będzie w godzinach od 10.00 do 13.00.

Turniej o pokój i zaprzestanie wojny

Na stadionie ludowym przed meczem ligowym Czarni Antrans Sosnowiec z AZS UJ Kraków (godz. 11.00), rozegrany zostanie turniej o pokój i zaprzestanie wojny (start o godz. 9.30). W dwóch towarzyskich meczach kobiety zagrają dla kobiet. W pierwszym spotkaniu WKS Sosnowiec (w kobietach siła) zagra z drugą drużyną Czarnych Sosnowiec.

Równolegle na sztucznym boisku wystąpią zawodniczki Czarnych Sosnowiec U13 i ŚZPN U13. Oba spotkania odbędą się w formule 2×15 minut, po 8 zawodniczek z pola.

Urząd Miasta w Sosnowcu zachęca do wsparcia akcji charytatywnej dla obywateli Ukrainy na stronie internetowej: pomagam.pl/solidarnizukraina.

Kobiety dla Ukrainy! Zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy i turniej piłkarski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również