Wiadomości z Sosnowca

Kiedy Ostrowy Górnicze były Niemcami - spacer po dzielnicy w Sosnowcu

  • Dodano: 2020-07-21 10:00

Urząd Miejski zaprasza w czwartek, tj. 23 lipca na spacer „Kiedy Ostrowy Górnicze były Niemcami”.

To dzielnica o pięknej historii, z wieloma zachowanymi zabytkami takimi jak dawna gospoda zbudowana w stylu zakopiańskim, szkoła, zespół budynków urzędniczych, czy też ambulatorium.

W Ostrowach Górniczych toczyły się też zacięte walki w styczniu 1945 roku, czego pamiątką jest obelisk. Jest też na skraju lasu miejsce pamięci, gdzie spoczęli zamordowani w lutym 1945 roku przez ludzi związanych z władza ludową rodzina Mackiewiczów i Jerzy Piwowarczyk.

Na terenie Ostrów Górniczych znajdują się nadal liczne ślady po dawnych zakładach przemysłowych, które pomoże odszukać Grzegorz Onyszko – przewodnik, historyk i publicysta. Początek spaceru o godzinie 17. Zbiórka: Biblioteka Miejska ul. Gałczyńskiego 38 (Ostrowy Górnicze). Wstep wolny.

Uczestnicy biorą udział w spacerze na własną odpowiedzialność

Organizator nie zwraca kosztów przejazdu i ubezpieczenia. W związku z zagrożeniami Covid-19 prosimy o zastosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa, w tym o zachowywanie pomiędzy uczestnikami odległości 1,5m.

Spacery teatralne literacko-historyczne zostały dofinansowane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2020 r. zadań publicznych Miasta Sosnowca w zakresie kultury. Organizatorem jest Fundacja Szafa Gra. Partnerem projektu jest Teatr Zagłębia w Sosnowcu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.