Wiadomości z Sosnowca

Kibice i piłkarze Zagłębia wspierają Sosnowiecki Szpital Miejski

  • Dodano: 2020-06-12 09:45

Restrykcje pandemiczne powoli łagodnieją, ale pamiętajmy, że koronawirus nie odpuszcza i wciąż jest obecny, o czym wiedzą najlepiej lekarze, pielęgniarki i ratownicy, na co dzień zmagający się z tym trudnym przeciwnikiem.

Dziękując służbom medycznym Sosnowickiego Szpitala Miejskiego - Zagłębie Sosnowiec postanowił wesprzeć pracę personelu organizując akcję charytatywną. Zebraną w ciągu miesiąca przez kibiców i zawodników kwotę 6.153, 82 zł przekazano na ręce Prezes Szpitala Anety Kawki.

Zbiórka pieniędzy była możliwa dzięki specjalnie zorganizowanemu wirtualnemu meczowi „Zagłębie vs Covid - 19"

Kibice piłkarscy, nie mogąc uczestniczyć w wydarzeniach sportowych osobiście, mieli szansę wziąć udział w transmisji meczu, która odbyła się 3 maja 2020 r. Dodatkowo na licytację została wystawiona koszulka Dariusza Dudka, trenera klubu Zagłębie Sosnowiec.

Dochód ze sprzedanych biletów został w całości przekazany Szpitalowi, który dzięki temu będzie mógł kupić najpotrzebniejsze dla szpitala środki do walki z koronawirusem - gogle, kombinezony i środki dezynfekujące. Za wsparcie w trudnym dla placówki okresie, podziękowała Aneta Kawka, prezes Zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego:

W imieniu wszystkich pracowników szpitala serdecznie dziękuję kibicom, zawodnikom Zagłębia i wszystkim mieszkańcom za zorganizowanie tak pięknej akcji. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdy wasz gest, za każdy grosz. Udało się zebrać pokaźną kwotę, którą wykorzystamy z myślą o zdrowiu pacjentów.

Symboliczny czek przekazała Szpitalowi przedstawicielka klubu Zagłębie Sosnowiec, Magdalena Wróbel. 

Dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom oraz ratownikom medycznym, którzy każdego dnia wykonują bardzo ciężką pracę. Cieszymy się, że w naszą akcję zaangażowało się tak wielu kibiców i mieszkańców. Łączy nas wspólny cel - zdobycie 3 punktów w meczu przeciwko COVID-owi.

Spotkanie z przekazaniem czeku podsumował przedstawiciel ratowników medycznych.

Dziękujemy za bezinteresowną pomoc i docenienie naszej pracy. Wszyscy gramy w jednej drużynie. Wygramy mecz z COVID-em – powiedział Wojciech Cegielski, ratownik medyczny.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.