Wiadomości z Sosnowca

Gazele Biznesu 2010 rozdane

  • Dodano: 2011-03-10 11:30

Już po raz jedenasty opublikowana została lista Gazel Biznesu 2010 - ranking najdynamiczniej rozwijających się w Polsce małych i średnich przedsiębiorstw w roku 2010. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 9 marca w Salonie Mercedes - Benz w Sosnowcu, statuetki Gazel odebrali przedstawiciele firm z województw śląskiego i opolskiego.


Gazele Biznesu to coroczny ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Opracowywana przez Coface Poland we współpracy z redakcją Pulsu Biznesu klasyfikacja od 11 lat dostarcza informacji nie tylko o wyjątkowo aktywnych firmach z sektora MSP, ale również na temat sytuacji polskiej gospodarki. Zgodnie z danymi GUS sektor MSP to aż 99% z ogólnej liczby firm działających w naszym kraju, a zatrudnienie w nim znajduje około 9,5 miliona osób. W samych województwach śląskim i opolskim zarejestrowanych jest ponad 550.000 małych i średnich firm. Tytułem Gazeli wyróżnione zostają najskuteczniejsze z nich. W klasyfikacji biorą bowiem udział jedynie te przedsiębiorstwa, które rozpoczęły działalność przed rokiem 2007, w latach 2007-2009 odnotowywały wzrost przychodów ze sprzedaży i nie odnotowywały straty, a w roku bazowym (2007) ich przychody mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych.


Ważną cechą odróżniającą Gazele od innych biznesowych gatunków zwierząt (np. rekinów czy hien) jest dobra reputacja i uczciwość wobec kontrahentów. Świadczyć może o tym fakt, że spośród 3500 wyróżnionych, aż 706 podmiotów może pochwalić się godłem Rzetelna Firma. W województwach śląskim i opolskim do elitarnego grona Gazel dołączyło 535 firm, z których 93 zostały dodatkowo wyróżnione Certyfikatem Rzetelności, potwierdzonym przez Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. – Standardy postępowania stają się coraz ważniejsze, a przestrzeganie zasad etyki biznesu przez partnerów biznesowych to podstawa budowani trwałych relacji. Wyniki osiągane przez Gazele świadczą niezbicie, że sukces musi mieć solidne fundamentymówi Adam Łącki, Prezes Zarządu KRD BIG S.A., patrona programu Rzetelna Firma. – Jednym z podstawowych celów naszego programu jest promocja rzetelności płatniczej oraz przedsiębiorstw, które w codziennych działaniach postępują w sposób uczciwy i przejrzysty. Wiarygodność uczestników można w każdym momencie sprawdzić na stronie www.rzetelnafirma.pl, a to czyni firmy legitymujące się tym godłem szczególnie wartymi polecenia - dodaje Łącki.


Organizatorem gal Gazel Biznesu jest "Puls Biznesu". Partnerzy: Kredyt Bank, P4, Mercedes-Benz, Krajowy Rejestr Długów, Outbox.


Więcej informacji na temat Gazel Biznesu na stronie: www.gazele.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również