Wiadomości z Sosnowca

"Elektryki" w służbie miasta. Szerokie zasoby pojazdów elektrycznych w Sosnowcu

  • Dodano: 2023-12-05 09:15

Już nie tylko PKM Sosnowiec, ale również miasto, spółki i miejskie jednostki będą wkrótce użytkowały elektryczne pojazdy.

Pojazdy elektryczne w Sosnowcu

25 autobusów elektrycznych i 16 hybryd typu plug-in (6 kolejnych w drodze) oraz dwa busy elektryczne sosnowieckiej spółki odpowiedzialnej za transport na żądanie – tak w liczbach wygląda podsumowanie pojazdów elektrycznych w zasobach szeroko pojętej gminy. Teraz do listy dołączą pierwsze samochody osobowe, ponieważ urząd rozstrzygnął przetarg na najem długoterminowy (36 miesięcy)

Warto podkreślić, że Sosnowiec według rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności (Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych i Polityka Insight) zajął pierwsze miejsce w kategorii Infrastruktura, czyli liczby publicznych punktów ładowania aut elektrycznych w latach 2021-2022, co przekłada się na dużą ich dostępność. W tej chwili takich punktów w mieście jest 120.

Od połowy przyszłego roku w „barwach” Sosnowca będzie jeździł: Hyundai Kona (1xUM, 1xMZZL: maksymalny zasięg na jednym ładowaniu 484 km) ,Reanult Kangoo e-tech (4 pojazdy Sosnowieckie Wodociągi – zasięg 270km), Reanult Kangoo e-tech (1 pojazd MOSiR Sosnowiec – zasięg 270km). Dostarczone pojazdy będą fabrycznie nowe, ubezpieczone, nieużywane i wyprodukowane nie wcześniej niż w 2023 roku.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jonka

    Zaraz się zbiegną 50-latkowie, fani płaskiej kuli Ziemskiej i Konfederacji, że oni to już do końca życia chcą wąchać dyzla.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również