Wiadomości z Sosnowca

Działania "Bezpieczny Pieszy" na sosnowieckich drogach

  • Dodano: 2024-02-22 12:00

Sosnowieccy policjanci prowadzili cykliczne działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Głównym założeniem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi wręczają kontrolowanym elementy odblaskowe i dbają, by w obrębie przejść dla pieszych było bezpiecznie.

Policjanci prowadzą działania "Bezpieczny pieszy"

Podczas działań policjanci z wydziału ruchu drogowego zwracają szczególną uwagę na zachowanie innych uczestników ruchu drogowego wobec pieszych. Akcja ukierunkowana jest na bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi kontrolowali, czy w rejonach skrzyżowań kierowcy stosują się do sygnalizacji świetlnej, czy respektują prawa pieszych i czy nie poruszają się z nadmierną prędkością. Łącznie mundurowi ujawnili blisko 170 wykroczeń. Do najczęściej popełnionych przez kierowców przewinień należy przekroczenie prędkości w rejonach przejść dla pieszych — w trakcie akcji policjanci byli świadkami ponad 140 tego typu sytuacji.

Apelujemy do kierowców i pieszych - prosimy o rozwagę na drodze. Brak ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, w szczególności podczas zimy - w trudnych warunkach atmosferycznych, może być tragiczny w skutkach. Istotnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo pieszych na drogach są elementy odblaskowe. Noszenie tych niewielkich gadżetów, nawet w mieście, sprawia, że jesteśmy widoczni dla kierowców z dużej odległości — dlatego też policjanci zachęcają, aby towarzyszyły nam na co dzień - czytamy na stronie KMP Sosnowiec.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również