Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Dokumentacja na przebudowę DK94 gotowa

  • Dodano: 2018-07-17 11:00

Zaledwie tygodnie dzielą sosnowieckich urzędników od ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy wartej 89 mln zł przebudowy skrzyżowania DK94 i ulicy Długosza.

W miejscu istniejącego obecnie skrzyżowania powstanie dwupoziomowe z rondem w ciągu drogi ul. Długosza, które będzie przebiegało nad poprowadzoną w wykopie trasą DK94.Zjazd i wjazd pomiędzy drogami będzie zapewniony poprzez system bezkolizyjnych łącznic.

Projekt przebudowy obejmuje nie tylko skrzyżowania ale również spory fragment dróg.

Jeśli chodzi o samą drogę krajową 94 to mówimy o ponad 1,3 km, to odcinek od wysokości stacji benzynowej Shell jadąc od strony Dąbrowy Górniczej, aż do zjazdu na wiadukt w ciągu ulicy 3 Maja. Wyremontowany zostanie również 300-metrowy fragment ulicy Długosza – mówi Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

W projekcie uwzględniliśmy także ustawienie ekranów wzdłuż jezdni w obu kierunkach, zarówno w stronę Katowic, jak i Krakowa, co znacznie ograniczy uciążliwy poziom hałasu w tamtym rejonie – dodaje prezydent Świerzawski.

Sosnowiec na realizację przebudowy otrzymał 85% dofinansowania, czyli 74 mln zł (koszty kwalifikowane) w ramach konkursu dla działania 4.2 Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020; Priorytet: IV Infrastruktura drogowa dla miast.

DK94 jest najlepszą alternatywą dla kierowców całej aglomeracji, którzy wybierają właśnie to połączenie z Krakowem. Realizacja zadania przyczyni się do upłynnienia ruchu na głównym ciągu DK94, co pozwoli zwiększyć przepustowość oraz znacząco poprawi stan środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, w tym gazów cieplarnianych do atmosfery pochodzącą z transportu. Również w znaczący sposób ograniczy emisję hałasu oraz drgań.

Aktualnie prowadzone są konsultacje z Centrum Unijnych Projektów Transportowych, w sprawie ogłoszenia postępowania przetargowego na roboty budowlane. Po kontroli zostanie ogłoszony przetarg na roboty budowlane, co planowane jest w miesiącu wrześniu.

Termin realizacji inwestycji jest ściśle określony i zadanie musi być wykonane do 31 grudnia 2020 roku.

Dokumentacja na przebudowę DK94 gotowa

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • BACA

    juz dziś mieszkanie i zycie przy ul.BRACI MIEROSZEWSKICH,ze wzgledu na ruch,wyjace auta,zdezelowane autobusy,wsciekle motocykle jest mordegą-A TU WSPANIALY URZAD WSPANIALEGO PREZYDENTA funduje nam 2 lata podwyzszonego ruchu, z powodu przebudowy DK-ktora do niczego nie prowadzi,bo 2km dalej jest nastepna inst,swietlna wiec korki tylko sie przesuna...dodam tez,ze od kilkunastu lat prosimy urzednikow o odwodnienie ul,bocznej od LELEWELA,-SĄ pisma ,sa obiecanki a skonczylo sie na kilku taczkach asfaltu,a garaze nam zalewa po kazdym wiekszym deszczu...tak działa ta WŁADZA...i dziwic sie ,z eludzi w sosnowcu ubywa..jedni wymra,inni uciekną,,,ALE URZAD TRWAŁ BEDZIE NA WIEKI..niech was szlag...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.