Wiadomości z Sosnowca

Dobre wiadomości nie tylko dla kierowców Zagórza

 • Dodano: 2020-12-23 07:00, aktualizacja: 2020-12-23 04:49

23 grudnia popołudniu po raz pierwszy w historii pojedziemy nowymi wiaduktami oraz łącznicami na DK 94 w Sosnowcu. To oznacza, że mieszkańcy Zagórza ponownie będą mogli dostać się na DK94 przez ulice Długosza.

Już od kilku miesięcy kierowcy korzystają nowej jezdni drogi krajowej, teraz przyszedł czas na dopuszczenie do ruchu wiaduktów wraz z łącznicami.

To ważna chwila i znak, że ta największa, w historii sosnowieckiego samorządu, bo warta blisko 100 mln zł inwestycja drogowa jest już na ukończeniu. To takie nasze prezenty dla mieszkańców – cieszy się Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Co obejmowały prace na DK94?

W miejscu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK94 i ul. Długosza powstało dwupoziomowe bezkolizyjne skrzyżowanie. Dołem, po jezdniach z obniżonym poziomem, została poprowadzona główna nitka DK94, a górą ruch lokalny. Na długości kilkuset metrów, zostały wybudowane ekrany akustyczne, co znacznie zmniejszy hałas wokół drogi. Inwestycja obejmowała również budowę nowego oświetlenia ulicznego oraz przebudowę fragmentów ulicy Długosza wraz z chodnikami oraz budowę drogi rowerowej na wiadukcie i samej ul. Długosza. Na skrzyżowaniu zamontowano sześć kamer monitoringu miejskiego w tym dwie obrotowe.

Cały czas prosimy kierowców o ostrożną jazdę, bo prace wokół drogi będą jeszcze trwały. Z tego względu przez najbliższy czas na głównej nitce DK94 kierowcy będą mogli korzystać z jednego pasa ruchu w każdym kierunku – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM

Dobre wiadomości nie tylko dla kierowców Zagórza

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • Yokmok

  A teraz jest pora na zlikwidowanie przejścia dla pieszych vis a vis "Auchan". Tunel, przejście dla pieszych jest nieopodal i skutecznie zastąpi blokowanie arterii DK 94 ruchu pojazdów przez sygnalizacją świetlną tego przejścia.

 • Mieszkaniec Sosnowca

  Wiadukt super ale zjazd na ul. Dlugosza w strone ul. Br. Mieroszewskich wola o pomste do nieba

  • Mieszkaniec Sosnowca
   2020-12-23 21:16
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.