Wiadomości z Sosnowca

"Dawcy uśmiechu" wspólnie z policjantami na rzecz bezpieczeństwa

  • Dodano: 2019-04-18 09:00

W minioną niedzielę policjanci z wydziału ruchu drogowego uczestniczyli w otwarciu sezonu motocyklowego.

Podczas imprezy odbyła się parada motocyklistów ze stowarzyszenia „Dawcy Uśmiechu” oraz wiele konkursów, pokazów i prezentacji. Brali w nich udział również najmłodsi.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego przejazdu kawalkady motocykli, prowadzonej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu

Miłośnicy jednośladów, zrzeszeni w stowarzyszeniu „Dawcy Uśmiechu”, podczas sosnowieckiej części swojego święta, uczestniczyli w szeregu konkursów, pokazów i prezentacji. Można było również spróbować wykonać precyzyjne zadania z tym tylko utrudnieniem, że każdy z podejmujących próbę miał na sobie Aklogogle – czyli gogle, symulujące stan upojenia alkoholowego. Usiłowania uczestników wywoływały salwy śmiechu, ale też dały do myślenia - obserwujący przyznali, że bezpieczne prowadzenie samochodu po wypiciu alkoholu jest niemożliwe. Uzbrojonym w alkogogle umożliwiono próbę jazdy na rowerze po wytyczonym torze. Motocykliści próbowali swoich sił w szeregu konkursów, w których pokazali swój kunszt w jeździe na jednośladach. W organizacji przebiegu imprezy pomagali młodzi ludzie z wielu organizacji i szkół.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.