Wiadomości z Sosnowca

Czarna Przemsza w Sosnowcu przestanie straszyć. Trwają prace modernizacyjne

  • Dodano: 2020-08-20 09:00

Do niedawna na spacer wzdłuż Czarnej Przemszy w centrum Sosnowca decydowali się tylko najodważniejsi. Przejść było tu trudno, bo po deszczu tworzyło się błoto. Teraz to się zmienia.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Powoli kończy się drugi etap prac nad rzeką, dzięki którym to miejsce ma przyciągać, a nie odpychać. Już wcześniej jakość wody w  rzece poprawiła się tu dzięki wyeliminowaniu zrzutu ścieków.

– Ta woda jest o wiele czystsza aniżeli była kiedyś. Nawet ten zapach jest bardziej znośny, po prostu nie ma tak mocnego zapachu jak był dawniej, dawniej śmierdziało – mówi Krzysztof, mieszkaniec Sosnowca.

Bulwary wzdłuż Czarnej Przemszy mają służyć nie tylko pieszym. Przy rzece powstaje ścieżka rowerowa. Co ciekawe, rodzaj nawierzchni użytej na wysokości Pałacu Shoena musiał zostać zaakceptowany przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, bo miejsce ma wartość historyczną. Wybrano nawierzchnię mineralno – żywiczną.

Wybrane do rewitalizacji miejsce nie jest przypadkowe.

– Mieszkańcy w ogóle zmieniają swoje preferencje jeśli chodzi o spędzanie swojego wolnego czasu – już nie komputer, przynajmniej nie u wszystkich. Po pracy właśnie często wyciągają rower, bądź też idą pobiegać i tworzenie takich miejsc rekreacyjnych to jeden z najważniejszych postulatów kierowanych do urzędu – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Rowerzyści i piesi będą mogli korzystać z bulwarów Czarnej Przemszy już od początku października. Spacerować będzie można od Parku Harcerskiego przy ul. Ostrogórskiej aż po Park Sielecki z granicą przy ul. Narutowicza. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.