Wiadomości z Sosnowca

"Bajka–pocieszajka" – bezpłatny audiobook i e-book

  • Dodano: 2022-09-22 07:15, aktualizacja: 2022-09-21 09:40

Drodzy Czytelnicy, Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - organizator akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką” – przygotowała dla Was wyjątkowy, biblioterapeutyczny audiobook (i e-book), będący pokłosiem jednego z wakacyjnych konkursów dla dzieci. Z materiałami można zapoznać się bezpłatnie za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i kanału YouTube Biblioteki

Bezpłatny e-book i audiobook

Zadaniem dzieci biorących udział w literackim konkursie „Bajka–pocieszajka” było napisanie biblioterapeutycznej historyjki, która poprawi humor słuchaczom, podniesie ich na duchu i będzie niosła ze sobą kojącą myśl lub pouczający morał. 

Nagrodzone bajki-pocieszajki umieszczono w nagranym przez Bibliotekę audiobooku, w którym swego kojącego głosu użyczyła Klaudia Pluta – bibliotekarka z wieloletnim doświadczeniem radiowym. Dla chętnych przygotowany został także e-book.

Przypominamy, że laureatami konkursu zostali:

  • Miejsce 1. - Julia Niezgoda

Wyróżnienia:

  • Tamara Kawczyńska
  • Jakub Książek
  • Zbigniew Rej

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński. 

Partnerami akcji są: Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Agencja Autorska Autograf z Łodzi, Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Sosnowcu, Księgarnia Świat Książki w Sosnowcu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Sosnowcu.

Część nagród fundują: Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Kino Helios w Sosnowcu, Laserhouse w Sosnowcu, JumpMax Sosnowiec, DVDmax.pl Sp. z o.o. z Konina.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również