Wiadomości z Sosnowca

11 twarzy Brada Pitta - Filmowe środy w Mediatece 

 • Dodano: 2021-11-10 08:00, aktualizacja: 2021-11-10 08:34

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców bibliotecznych pokazów filmowych oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy - wartych uwagi - filmowych perełek. Tym razem przyjrzymy się jedenastu odsłonom aktorskiego talentu jednego z najpopularniejszych aktorów Hollywood – Brada Pitta. W repertuarze: mroczne thrillery, romantyczne komedie, wzruszające dramaty i kostiumowe filmy akcji. Na ekranie m.in.: Morgan Freeman, Bruce Willis, Angelina Jolie, Anthony Hopkins, Robert Redford, Julia Roberts i inni. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki.

Seanse odbywać się będą o godz. 18:00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, w środy października, listopada i grudnia: 20.10; 28.10 – wyjątkowo w czwartek; 3.11; 10.11; 17.11; 24.11; 1.12; 8.12; 15.12; 22.12; 29.12.

Wstęp na pokazy możliwy będzie tylko z bezpłatną wejściówką (po 150 wejściówek na każdy film do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki). Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki. W wyjątkowych sytuacjach dopuszczalne są rezerwacje telefoniczne wejściówek (nr tel. 574 480 779). 

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych w Zagłębiowskiej Mediatece zobligowani są do:

 • dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu.
 • używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia terenu MBP.
 • okazania przy wejściu pobranej wcześniej z Informatorium wejściówki.
 • zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.

Gdzie można sprawdzić tytuły poszczególnych filmów (tytuły nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej)?

 • Na plakatach i ulotkach w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11).
 • Poprzez wysyłany regularnie newsletter (link do zapisu znajduje się na górze oraz na dole strony MBP).
 • Poprzez wpisanie aktualnego hasła po kliknięciu na plakat lub slider reklamujący pokazy  na www.biblioteka.sosnowiec.pl Pytania o hasło prosimy kierować na adres: kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl, pod numer telefonu 693 266 411 lub do dyżurujących bibliotekarzy we wszystkich placówkach MBP. Podane hasło obowiązuje przez cały rok!

Uprzejmie informujemy, że wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Prosimy o punktualność! Przypominamy, że w Auli Zagłębiowskiej Mediateki obowiązuje całkowity zakaz jedzenia i picia.

Repertuar:

20.10 Mroczny, brutalny, niezwykle wciągający thriller w reżyserii mistrza gatunku Davida Finchera, z Bradem Pittem i Morganem Freemanem w rolach głównych. Jeden z najlepszych kryminałów w historii Hollywood!

 • W mieście ma miejsce seria dziwnych morderstw. Każda kolejna ofiara to swego rodzaju ucieleśnienie jednego z grzechów głównych: obżarstwa, chciwości, lenistwa, lubieżności, pychy, zazdrości i gniewu. Dwaj policjanci z wydziału zabójstw - będący w wieku emerytalnym i pogrążony w apatii kapitan oraz zaczynający dopiero swą karierę, pełen ideałów młody detektyw, podążają śladami mordercy. Przebiegły i drobiazgowy psychopata, wciąga ich coraz głębiej w szaloną rozgrywkę...
 • Czas pokazu – 2:07:00

28.10 Dramat science-fiction w reżyserii Terry’ego Gilliama z nominowaną do Oscara i nagrodzoną Złotym Globem drugoplanową rolą Brada Pitta. Na ekranie także: Bruce Willis, Madeleine Stowe i Christopher Plummer.

 • Rok 2035, Ziemia jest wyludniona. Wyginęło 99% populacji. Ci, którzy przeżyli, schronili się w specjalnych podziemnych konstrukcjach. A wszystko to przez szaleńca, który w 1996 roku wypuścił w świat śmiertelnego wirusa. Szansą na przezwyciężenie zarazy jest zdobycie pierwotnej wersji wirusa i przygotowanie z niej serum. Dokonać tego można tylko w jeden sposób - wysyłając w przeszłość posłańca, który zdobędzie próbkę. Przymusowy delegat ląduje jednak na Ziemi o kilka lat za wcześnieąŚ
 • Czas projekcji – 2:09:00
 • UWAGA – POKAZ WYJĄTKOWO ODBĘDZIE SIĘ W CZWARTEK!

3.11 Amerykański melodramat w reżyserii Martina Bresta. Remake filmu „Śmierć odpoczywa” z 1934 roku. W rolach głównych: Anthony Hopkins, Brad Pitt, Claire Forlani. 

 • Pewnego dnia w otoczeniu bogatego właściciela koncernu prasowego - pojawia się młody tajemniczy człowiek. Młodzieniec przedstawia się jako Śmierć i oznajmia bogaczowi, iż wkrótce zabierze go ze sobą. Zanim jednak to nastąpi proponuje wyniosłemu i zasadniczemu bogaczowi układ, dzięki któremu będzie mógł on przedłużyć swoje życie o kilka dni. W zamian spełni wobec Śmierci rolę nauczyciela życia. Umowa zostaje zawarta. Wszystko zmienia się nieoczekiwanie gdy Śmierć zakochuje się w córce milioneraąŚ
 • Czas pokazu - 3:01:00

10.11 Trzymający w napięciu film sensacyjny w reżyserii Tony’ego Scotta z hipnotyzującymi kreacjami Roberta Redforda i Brada Pitta.

 • Zasłużony agent CIA przygotowuje się do odejścia ze służby. Do emerytury zostało mu zaledwie kilka godzin, gdy nagle dowiaduje się, że jeden z młodych agentów, którego w przeszłości sam zwerbował, został zatrzymany przez władze Chin podczas próby odbicia więźnia. Mężczyzna przypadkiem dowiaduje się, że rząd nie zamierza dążyć do uwolnienia pojmanego, a wręcz przeciwnie - chce spisać go na straty. Agent postanawia mu pomóc na własną rękę...
 • Czas pokazu – 2:06:00

17.11 Komedia kryminalna z lekką nutą romansu. Reżyseria: Gore Verbinski. Na ekranie: Brad Pitt, Julia Roberts, James Gandolfini.

 • Ponad dwieście lat temu słynny meksykański rusznikarz wykonał w prezencie ślubnym dla swojej córki piękny, bogato zdobiony pistolet. Ów przedmiot jest obiektem pożądania wielu kolekcjonerów, chociaż ciąży nad nim tajemnicza klątwa. Jerry - najbardziej niezdarny spośród bandytów, ma na zlecenie mafii odzyskać cenny pistolet i przemycić go z Meksyku do Stanów. Po serii jego poprzednich niepowodzeń mafia mu nie ufa, dlatego, by go zmotywować porywa jego atrakcyjną, choć humorzastą dziewczynę... 
 • Czas pokazu – 2:03:00

24.11 Zrealizowany z rozmachem dramat kostiumowy inspirowany epopeją Homera w reżyserii Wolfganga Petersena. W rolach głównych: Brad Pitt, Eric Bana, Orlando Bloom, Diane Kruger, Peter O’Toole.

 • Basen morza śródziemnego, XII wiek p.n.e. Młody i porywczy książę zakochuje się w najpiękniejszej z kobiet, a zarazem żonie króla Sparty. Zazdrosny król wypowiada wojnę ojczyźnie młodzieńca i prosi o wsparcie brata - najbardziej wpływowego władcy starożytnej Grecji. Zjednoczone plemiona wyruszają na wojnę. Wraz z nimi płyną także marzący o nieśmiertelności największy grecki wojownik oraz genialny strateg - król Itaki. 
 • Czas pokazu – 2:43:00

1.12 Kilkuwątkowy dramat w reżyserii Alejandro GonząĄleza IąąąĄrritu. W rolach głównych: Brad Pitt, Cate Blanchett i Gael Garcia Bernal.

 • Cztery opowieści, jeden wspólny mianownik – problemy z komunikacją. Amerykańscy turyści padają ofiarą wypadku, wyglądającego na zamach terrorystyczny. Meksykańska niania, wbrew zakazowi pracodawców, zabiera ich dzieci na ślub swego syna. Marokański chłopiec niechcący popełnia czyn, który pociąga za sobą dramatyczne konsekwencje. Szokujące zachowanie japońskiej nastolatki jest przejawem buntu i niemożności poradzenia sobie z traumą... 
 • Czas pokazu – 2:22:00

8.12 Melodramat w reżyserii Davida Finchera z głównymi rolami Brada Pitta, Cate Blanchett i Tildy Swinton. Adaptacja noweli autorstwa Francisa Scotta Fitzgeralda, nagrodzona Oscarami za charakteryzację, efekty specjalne i scenografię.

 • Snuta z olbrzymią wrażliwością opowieść o człowieku, który przychodzi na świat jako osiemdziesięciolatek i stopniowo młodnieje. Jego osobistą historię, osadzoną w Nowym Orleanie, śledzimy od końca I wojny światowej, aż po XXI wiek. Film opowiada historie o ludziach, o miejscach, o odnalezionych i utraconych miłościach, o radości życia i smutku śmierci, lecz również o tym, czego czas nie może zmienić.
 • Czas pokazu: 2:46:00

15.12 Wyreżyserowany przez Angelinę Jolie melodramat z partnerującym jej Bradem Pittem i Melanie Laurent na drugim planie.

 • Film opowiada historię kryzysu w związku amerykańskiego pisarza i jego eterycznej żony. Dramat rozgrywa się w malowniczej Francji lat siedemdziesiątych. Według słów aktorki i reżyserki, nawiązuje do tradycji kina europejskiego lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. To opowieść o związku naznaczonym stratą, ale także o trwałości wbrew okolicznościom i wreszcie o drodze do wybaczenia i akceptacji.
 • Czas pokazu – 2:02:00

22.12 Dramat wojenny z wzruszającym wątkiem miłosnym i historycznym tłem II wojny światowej. Reżyseria: Robert Zemeckis. W rolach głównych: Brad Pitt, Marion Cotillard.

 • Lata 40. XX wieku. Gdy oficer wywiadu dowiaduje się, że jego oddana żona jest podejrzana o współpracę z wrogiem, ma tylko 72 godziny na udowodnienie jej niewinności i uratowanie rodziny, zanim będzie zmuszony wykonać najtrudniejszy, tragiczny w skutkach rozkaz...
 • Czas pokazu – 2:04:00

29.12 Wyreżyserowany przez Jamesa Graya dramat psychologiczny, którego akcje osadzono wąŚ kosmosie. Na ekranie m.in. Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Liv Tyler.

 • Seria gwałtownych przypływów energii pochodzących z Neptuna zaczyna zagrażać całemu Układowi Słonecznemu. Amerykanie uważają, że związek z tym może mieć załoga zaginionego przed kilkunastoma laty w tamtej okolicy statku, którym dowodził uznany za zmarłego, najbardziej zasłużony współczesny astronauta. Dowództwo prosi o pomoc jego syna. Żywi nadzieję, że ze względu na bliskie relacje między mężczyznami niebezpieczeństwo grożące Ziemi zostanie zażegnane. 
 • Czas pokazu – 2:04:00
11 twarzy Brada Pitta - Filmowe środy w Mediatece 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.