Wiadomości z Sosnowca

Jaki sprzęt jest ważny dla budowlańców?

  • Dodano: 2021-12-10 16:15

W każdej specjalistycznej branży profesjonalne wyposażenie jest wręcz niezbędne. Tak jest również w branży budowlanej. Jakościowe wyposażenie potrafi przyspieszyć działania, a także poprawić ich jakość. Jakim sprzęten budowlanym warto się zainteresować? Zapraszamy do przeczytania tego artykułu.

Dlaczego odzież robocza jest ważna dla budowlańców?

Odzież robocza w dzisiejszych czasach jest niezbędną częścią pracy i obowiązków związanych z tym zawodem. Przede wszystkim warto wskazać podstawowy podział sprzętu roboczego, który dzieli się na ubrania, a także akcesoria chroniące pracownika przed niebezpieczeństwem.

Producenci stale dbają o najnowocześniejsze projekty nowej odzieży roboczej oraz ochronnych akcesoriów. Jedną z wiodących na tym polu firm jest niemiecka marka Engelbert Strauss. Znana i doceniana na wielu rynkach europejskich, od wielu lat tworzy wysokiej jakości produkty dla budowlańców, w tym odzież robocza. Od niedawna działa również na rynku polskim, stopniowo zdobywając coraz większe uznanie i popularność wśród specjalistów.

Obecnie niemal każda firma z branży budowlanej zaopatrza swoje ekipy w profesjonalne wyposażenie. Dzięki temu właściciele mają pewność, że pracownicy są odpowiednio chronieni przed warunkami atmosferycznymi, a także zanieczyszczeniami podczas prac budowlanych. Dzięki temu pracownicy czują się lepiej i skuteczniej wykonują powierzone im obowiązki. Więcej na temat bezpiecznej odzieży można przeczytać w tym artykule.

Jakie są wymagania dotyczące odzieży roboczej w budownictwie?

Nowoczesna odzież robocza powinna posiadać kilka obligatoryjnych cech, dzięki którym jest dopuszczona do sprzedaży, a także doceniana na rynku budowlanym. 

Najważniejsze cechy nowoczesnej odzieży roboczej to:

  • Uniwersalny design
  • Wytrzymałość
  • Wygoda

Wygląd odzieży roboczej staje się coraz bardziej kluczowym czynnikiem. Jednakże każdy z projektów musi cechować przede wszystim uniwersalny design. Jest to niezbędne z uwagi na przeznaczenie produktu do wieloletniego użytkowania. Pozwala to czuć się pracownikom swobodniej i naturalniej w tego typu ponadczasowych ubraniach.

Wieloletnie użytkowanie takich ubrań jest również możliwe dzięki odpowiedniego podejściu producenta do wytrzymałości ubrań. Najlepsze efekty można osiągnąć, łącząc to z właściwą pielęgnacją. Nowoczesne produkty, obecne w ofercie sklepów budowlanych, zostały do tego dużo lepiej przystosowane niż ich starsze odpowiedniki i z powodzeniem posłużą przez kilka sezonów intensywnego użytkowania.

Odzież robocza Engelbert Strauss i inne nowoczesne produkty budowlane są także nadzwyczaj wygodne. Jak to możliwe? Producenci mają świadomość tego, jak ważne w pracy budowlańców są swobodne ruchy. W tym pomaga zastosowanie elastycznych materiałów, które pozwalają czuć się nieograniczonym przez odzież i dzięki czemu skuteczniej wykonywać swoją pracę.

Jaka odzież robocza jest najbezpieczniejsza?

Specjalistyczne zawody wymagają jak najlepszych środków, które pozwalają osiągnąć maksimum skuteczności. Dlatego też producenci wręcz prześcigają się w nowych projektach kurtek, butów czy spodni roboczych, które łączy dbałość o zastosowane materiały

Choć dalej część ubrań opiera się na sprawdzonym polarze czy jeansie, to coraz popularniejsza staje się także odzież z dodatkiem tkanin dryplexx® czy nowoczesnego mikropolaru. Nie jest to jednak ostatnie słowo producentów, a na rynku w każdym momencie można spodziewać się jeszcze bardziej jakościowych projektów.

W jaki sposób można czyścić odzież roboczą?

Często zdarza się, że to sam pracownik musi zadbać o higienę swoich ubrań roboczych. W przypadku braku czasu lub chęci do takich działań, można skorzystać  z oferty pralni specjalizujących się w praniu nietypowej odzieży z trudnymi zabrudzeniami. Jednakże przy odpowiednim przygotowaniu, pranie odzieży jest także możliwe w domowej pralce.

Kluczowe jest wybranie odpowiednich detergentów. Na rynku istnieje wiele proszków czy płynów radzących sobie w większością zabrudzeń. Jeśli ubranie jest w naprawdę kiepskim stanie, warto wybrać produkty przeznaczone stricte do odzieży roboczej. W przypadku problemów z naprawdę uciążliwymi plamami pomocne mogą być pasty BHP czy zmywacze w sprayu. Połączenie tych metod gwarantuje w pełni zadowalające efekty.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.