Wiadomości z Sosnowca

Jak zapewnić komfortowy sen? Czyli wybór łóżka do sypialni

  • Dodano: 2019-02-19 12:30

Odpowiednie łóżko to podstawa jeśli chcemy się dobrze wyspać. Przy wyborze żadnego innego mebla wygoda nie jest tak ważna. Jak zatem wybrać odpowiednie łóżko? Sprawdźmy co ma bezpośrednie przełożenie na komfort snu.

Jakie wymiary łóżka wybrać?

Wymiary łóżka, a konkretniej materaca mają bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o wygodę i komfort snu. Zalecane wymiary dla łóżka jednoosobowego to 90 centymetrów szerokości. W przypadku łóżka dla dwojga wynosi ona 160 centymetrów. Są to standardowe, najczęściej spotykane wymiary. Oczywiście dostępne są materace o szerokości 80 cm - jednoosobowe i 140 cm dwuosobowe. Większość łóżek jest produkowana pod standardowe wymiary materacy. Są to: pojedyncze 80 x 200 cm, 90 x 200 cm, dwuosobowe: 120 x 200 cm, 140 x 200 cm, 160 x 200 (najpopularniejszy wymiar), 180 x 200 cm i 200 x 200 cm. Możliwe jest także zamówienie odpowiedniego łóżka na wymiar

Z jakiego materiału łóżko?

Gdy już określimy jakie wymiary ma mieć nasze łóżko, trzeba zastanowić się z jakiego materiału ma być ono wykonane. Do wyboru mamy przede wszystkim ramy drewniane. Szczególnie zalecane są te, które wykonane są z twardych gatunków drewna takich jak: dąb, buk, sosna. Wybór odpowiedniego materiału jest ważny z tego względu, że przekłada się to bezpośrednio na wytrzymałość i trwałość mebla. Oprócz drewna dostępne są także łóżka wykonane z płyt MDF i HDF. Coraz częściej pojawiają się także łóżka tapicerowane, których ramy pokryte są tkaniną lub skórą naturalną bądź ekologiczną. Eksperci z branży meblowej zgodnie twierdzą, że odpowiednio dobrany kolor i wzór tkaniny mogą podkreślić unikalny charakter naszej sypialni. Wybierając łóżko kierujemy się przede wszystkim względami estetycznymi, ale przed zakupem warto także sprawdzić, na ile dane łóżko będzie dla nas wygodne. Najprościej o tym się przekonać kładąc się na łóżku i próbując z niego wstać.

Jaki zagłówek łóżka?

Zagłówek łóżka z pozoru wydaje się mało istotnym elementem, ale w wielu sytuacjach może okazać się nieoceniony. Jeśli lubimy czytać w łóżku, pracować na laptopie lub tablecie, miękki wysoki zagłówek będzie idealny dla nas. Wtedy możemy oprzeć się o niego w pozycji siedzącej. Gdy wybrany przez nas mebel nie posiada fabrycznego zagłówka można ów element dokupić oddzielnie. Jest to świetne rozwiązanie jeśli chcemy podnieść komfort relaksu na posiadanym już przez nas łóżku.

Wybór stelaż do łóżka

Stelaż do łóżka jest elementem mającym bezpośredni wpływ na komfort snu. Z technicznego punktu widzenia stelaż to drabinka, na której leży materac. Bardzo ważną cechą tego elementu jest gęstość rozstawienia listewek. Im jest ich więcej, a odstępy między nimi są mniejsze, tym lepiej. Również istotna jest ich elastyczność. Dostępne są stelaże, które pozwalają regulować twardość listewek, ale trzeba się zastanowić, czy aby na pewno takie rozwiązanie jest nam niezbędne. 

Wybierając łóżko należy pamiętać o kilku elementach, które składają się na komfort snu. Wielu ekspertów zgodnie uważa, że zdrowy sen ma bardzo duże przełożenie na nasze samopoczucie w ciągu dnia. Warto więc wybierać ten mebel w przemyślany sposób.

Artykuł współtworzony z https://marketmeblowy.pl/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.