Wiadomości z Sosnowca

Gdzie szukać dobrych informacji o rozwodzie?

  • Dodano: 2020-06-03 11:15

Informacje prawne są bardzo cenne, dotyczy to także spraw rozwodowych. Coraz większa liczba osób myślących o rozstaniu sięga do internetu, aby odnaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Dzięki stronie adwokatrozwod.pl jest to tanie, proste, a co najważniejsze skuteczne.

Odpowiedzi, porady, przykłady z życia

Internet może być doskonałym narzędziem, pod warunkiem jednak, że wiemy jak z niego korzystać. Dotyczy to także możliwości wyszukiwania informacji prawnych.

W sieci możemy znaleźć sporą ilość porad i artykułów dotyczących rozwodów w Polsce. Nie każda strona jest jednak aktualizowana i sprawdzana pod kątem prawidłowości udzielanych informacji. Czy wiedzieli Państwo np. że rozwód może zostać orzeczony nawet na pierwszej rozprawie, a strona ma możliwość uniknięcia opłat sądowych?

Te i wiele innych ważnych informacji rozwodowych można znaleźć na stronie www.adwokatrozwod.pl – i to zupełnie za darmo. Portal oferuje:

  • merytoryczne, aktualne pod kątem prawnym i przede wszystkim praktyczne teksty poradnikowe,

  • możliwość zadania pytania i uzyskania indywidualnej odpowiedzi sporządzonej przez doświadczonego adwokata rozwodowego,

  • bazę wiedzy z zakresu prawa rodzinnego, spraw rozwodowych oraz alimentacyjnych

Teksty, które znajdują się na portalu są zrozumiałe i opatrzone prostymi przykładami – zrozumiałymi dla każdego, nawet najbardziej opornego czytelnika.

Dla bardziej zainteresowanych istnieje możliwość uzyskania odpowiedzi na konkretne pytania prawne – każda sprawa ma swój indywidualny charakter, dlatego zawsze bezpieczniej jest skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanego prawnika, zwłaszcza gdy chodzi o rozwód.

Koronawirus a rozwody

Epidemia koronawirusa na świecie może przynieść wzrost liczby rozwodów – takiego zdania są prawnicy specjalizujący się w tej dziedzinie. Szczyt rozstań jest ustalany na okres wakacyjny oraz bezpośrednio przed świętami Bożego Narodzenia.

Wpływ na taki stan rzeczy będzie miała długotrwała izolacja małżonków oraz konieczność pracy zdalnej (lub po prostu utrata zatrudnienia). Partnerzy zmuszeni są do przebywania we własnym towarzystwie znacznie dłużej i w zdecydowanie innych warunkach, niż do tej pory.

Życie w biegu i stresie powoduje, że relacje międzyludzkie ulegają napięciu, z oczywistych względów może więc wówczas dochodzić do kłótni i sporów. Jeśli ta sytuacja będzie trwała odpowiednio długo i często, wzrost liczby rozwodów jest naprawdę bardzo prawdopodobny.

Co ciekawe, w Chinach gdzie epidemia miała swój początek już teraz odnotowano istotny wzrost pozwów rozwodowych.

Kto potrzebuje wsparcia przy rozwodzie?

Wsparcie przy rozwodzie jest bardzo potrzebne, zwłaszcza gdy w sprawie pojawiają się małe dzieci lub dochodzi do licznych sporów pomiędzy małżonkami. Pomoc jest tym bardziej ważna, gdy dana osoba nie orientuje się w przepisach prawnych, a z sądem nie miała w ogóle do czynienia.

Rozwód może być szybki i tani, nawet jeśli dotyczy z pozoru trudnej sprawy. Aby tego dokonać nie wystarczą same chęci małżonków, choć niewątpliwie one też odgrywają kluczową rolę. Żeby przeprowadzić sprawny rozwód konieczna jest znajomość przepisów i doświadczenie, które pozwoli wybrać odpowiednią taktykę procesową – tłumaczy adwokat Michał Słomka, prowadzący Kancelarię Adwokacką w Krakowie, partner merytoryczny portalu adwokatrozwod.pl

Nawet jeśli decyzja o rozwodzie nie zapadnie, będziecie Państwo bogatsi o wiedzę, która w przyszłości może pomóc nie tylko Wam, ale także i Waszej rodzinie lub znajomym.


 

Patron merytoryczny artykułu:

Rozwody Kraków Adwokat Michał Słomka

ul. Profesora Władysława Szafera 9/46

31-543 Kraków

+48 784 425 405

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.