Wiadomości z Sosnowca

Czym są i dlaczego warto stosować kurtyny paskowe

  • Dodano: 2020-08-21 13:15, aktualizacja: 2020-08-24 11:04

Kotary drzwiowe, bo tak zamiennie nazywane są kurtyny paskowe to elementy zbudowane z pasów folii PVC oraz zawiesi, które pozwalają zamocować je w przejściach. Mogą być one stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, w halach przemysłowych i produkcyjnych, a także magazynach oraz chłodniach. Dzięki swojej specjalistycznej budowie i właściwościom są doskonałą alternatywą dla klasycznych drzwi.

Jak zbudowane są kotary na drzwi

Kotary drzwiowe tworzone są z pasów folii PVC o najczęściej przezroczystej strukturze. Szerokość pasów, a także to czy zostaną one wzmacniane, zależy od indywidualnych wymagań miejsc, w których mają zostać zastosowane. Na rynku wyróżnia się między innymi kotary na drzwi:

  • gładkie- dedykowane do ruchu pieszego, których krawędzie są bezpieczne w użytkowaniu oraz wzmocnione,
  • wzmacniane- przeznaczone do ruchu mechanicznego, które nie ulegają zniszczeniu wskutek przejeżdżających przez nie na przykład wózków widłowych.

Właściwości kurtyn paskowych

Stosowanie kurtyn paskowych posiada wiele zalet, z czego tylko jedną z nich jest ich niska cena. Kotary na drzwi pozwalają bowiem w szybki i skuteczny sposób zniwelować powstawanie przeciągów, a co za tym idzie ograniczyć straty ciepła wewnątrz budynków, a po zamontowaniu w chłodniach i mroźniach analogicznie ograniczyć straty zimnego powietrza. Dodatkowo kotary drzwiowe chronią także przed niekorzystnymi dla zdrowia pracowników czynnikami, takimi jak: hałas, pył, kurz, czy też promieniowanie UV. Specjalistyczne modele kotar na drzwi pozwalają także zastosować je w spawalniach, w celu odgrodzenia od siebie stanowisk roboczych.

Jak dobierać kotary na drzwi

Aby kotary na drzwi w pełni spełniały swoją funkcję, niezbędne jest ich odpowiednie dobranie do potrzeb pomieszczeń i specyfiki pracy zakładu. Przed ich zakupem należy zwrócić uwagę na cztery istotne kwestie, które pozwolą wybrać właściwy model, a są nimi:

  • miejsce montażu,
  • warunki panujące w otoczeniu, w którym mają zostać zamontowane kotary na drzwi,
  • sposób eksploatacji,
  • szerokość i wysokość przejścia, w którym mają być montowane kotary.

Znając te informacje, można przystąpić do zamawiania tego produktu. Sklep https://www.kurtynypasowe.pl/, to miejsce, gdzie można znaleźć kotary drzwiowe, nie tylko wykonywane z wysokiej jakości materiałów, ale także w przystępnych cenach. Dodatkowo na stronie tej istnieje możliwość wyliczenia ceny zamawianego produkty, za pomocą kalkulatora, który po wpisaniu parametrów kotary automatycznie wyliczy kwotę należną do zapłaty za produkt. Dzięki czemu cały proces składania zamówienia trwa kilkanaście minut. Dodatkowo w sklepie tym można liczyć także na ekspresową dostawę w ciągu 48 godzin, a samo zamówienie składa się z kurtyny na drzwi oraz niezbędnych do jej montażu elementów, a także instrukcji, pozwalającej szybko i bezproblemowo zamocować to rozwiązanie w wybranym miejscu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.