Wiadomości z Sosnowca

Awaryjne otwieranie drzwi - kiedy wezwać specjalistę?

  • Dodano: 2019-12-03 09:00

Zamki, a dokładniej – wkładki to chyba sprawiający najwięcej problemów element drzwi. Skrzypiący zawias? Lekko irytuje. Zamglony wizjer? Trudno. Zablokowany zamek? To potrafi zaburzyć cały dzień.

Gdy nie można wejść do własnego mieszkania

Zablokowany zamek to wbrew pozorom nie błahostka. Jeżeli gdzieś się spieszymy, a ktoś zamknął nas od zewnątrz i nie możemy wyjść – mamy poważny problem, tak samo, jak gdy nie możemy zamknąć mieszkania. Na szczęście w większości miast można skorzystać z usługi awaryjnego otwierania drzwi. Zajmują się tym ślusarze posiadający uprawnienia do tego typu prac – ze względu na to, że jest to poważna ingerencja w zabezpieczenie własności, nie może się tym zajmować każdy. Ślusarz też nie zawsze zgodzi się awaryjnie otworzyć drzwi – jeżeli nie ma pewności, że mamy prawo wejść do lokalu, z pewnością odmówi wykonania usługi. Najmocniejszym dowodem będzie akt własności, dokument potwierdzający zameldowanie w danym miejscu lub klucze, jeżeli problemem jest zablokowany zamek, a nie utrata kluczy.

Gdzie się udać po pomoc z zamkiem?

Gdy mamy problem z zamkiem, wiele zależy od sytuacji i firmy, z jaką się kontaktujemy. Niektórzy ślusarze specjalizujący się w otwieraniu zamków mogą z założenia wyłącznie dojeżdżać do klienta; do niektórych można dostarczyć sam zamek, do którego dorobią klucz. Poza awaryjnym otwieraniem drzwi i samochodów do firm oferujących awaryjne otwieranie można zgłosić się z z problemem z zamkiem do skrzynki pocztowej czy zapięciem rowerowym. Jedną z takich firm znajdziecie tu: http://zamki.sos.pl/uslugi/awaryjne-otwieranie/ Przy wyborze firmy ślusarskiej warto zwrócić uwagę, czy ma wszystkie auprawnienia oraz czy oferuje od razu wymianę uszkodzonej wkładki na nową – oszczędzi nam to czasu i kłopotów związanych z brakiem możliwości zamknięcia drzwi. Najlepiej dbać o stan zamków, by ryzyko konieczności awaryjnego otworzenia drzwi było jak najmniejsze; jednak dobry ślusarz w razie potrzeby pomoże nam dostać się do mieszkania, nie niszcząc przy tym drzwi
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.