Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Zmarł Stanisław Gadomski

  • Dodano: 2013-08-12 14:00
Nie żyje Stanisław Gadomski, urodzony w Sosnowcu artysta plastyk, grafik, rysownik, fotografik i fotoreporter. W piątek, 9 sierpnia, odbyło się ostatnie pożegnanie na cmentarzu komunalnym w Katowicach przy ul. Brackiej.
 
Stanisław Gadomski przez kilkadziesiąt lat współpracował z regionalnymi oraz ogólnopolskimi dziennikami i czasopismami. Był autorem wielu wystaw indywidualnych m.in. ekspozycji rysunku, grafiki i fotografii "Prace trzech tek" w sosnowieckiej Galerii "Extravagance".  Bardzo cenione są jego albumy: "Strój ludowy w Polsce" oraz dwie publikacje ze zdjęciami kapliczek. W jednej z nich - "Kapliczki, świątki i krzyże", zamieszczono tekst ks. Józefa Tischnera, dotyczący fenomenu zdjęć Gadomskiego. W marcu 2012 artysta otrzymał nagrodę Wielki Splendor Śląskiej Fotografii Prasowej. Minister Kultury i Sztuki uhonorował go "Złotą odznaką opieki nad zabytkami" oraz odznaką "Zasłużonego Działacza Kultury".
 
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o Jego śmierci. Wyrazy głębokiego współczucia składają władze samorządowe Sosnowca.

Najnowsze informacje z Sosnowca w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.