Wiadomości z Sosnowca

Ziemowit Świtalski z Sosnowca wśród 12 najzdolniejszych młodych pianistów

  • Dodano: 2014-11-20 10:45, aktualizacja: 2014-11-27 11:34
W Barcelonie odbył się kolejny obóz muzyczny dla młodych pianistów, zorganizowany przez fundację, której założycielem jest Lang Lang, światowej sławy wirtuoz fortepianu. Wśród uczestników znalazł się także 13-letni Ziemowit Świtalski z Sosnowca. Mecenasem fundacji wspierającym m. in. Organizację Junior Music Camp jest Allianz.
 
Uczestnicy obozu muzycznego z całego świata zostali wybrani na podstawie nadesłanych nagrań wykonywanych przez siebie utworów. Zgłoszenie Ziemowita Świtalskiego, na którym zaprezentował swoje wykonanie Fantazji-Importu Fryderyka Chopina, znalazło się wśród dwunastu najwyżej ocenionych. Wybrani w ten sposób uczestnicy mieli okazję spędzić niezapomniany tydzień w Barcelonie, doskonaląc swoje umiejętności pianistyczne i poznając rówieśników z innych krajów. W ramach obozu młodzi muzycy uczestniczyli codziennie w dwóch sesjach prób prowadzonych przez zawodowych nauczycieli. Każdy z uczestników odbył też zajęcia w klasie mistrzowskiej pod okiem samego Lang Langa. W przerwach między zajęciami młodzi pianiści mieli również czas, by zwiedzić najważniejsze obiekty Barcelony. Odwiedzili m. in. stadion klubu piłkarskiego FC Barcelona, na którym dali krótki muzyczny recital. 
 
Chiński pianista Lang Lang to jeden z najbardziej znanych wirtuozów fortepianu młodego pokolenia, dający około 120 koncertów rocznie. Pianista słynie z bogatej interpretacji utworów oraz z niezwykłego charakteru. Mimo młodego wieku koncertował w najważniejszych salach muzycznych świata m. in. w Filharmonii Wiednia i Berlina, a także w Filharmonii Narodowej w Warszawie w ramach obchodów Roku Chopinowskiego. 
 
Lang Lang jest światowym ambasadorem marki Allianz. Firma wspiera również założoną przez niego fundację - Lang Lang International Music Foundation, sponsorując organizację programu edukacyjnego dedykowanego młodym talentom muzycznym. Dzięki wsparciu inicjatywy skierowanej do młodzieży Allianz chce pomóc w wychowaniu nowego pokolenia muzyków klasycznych i promować muzykę jako sposób rozwoju społecznego młodych osób. 
 
- Lang Lang to wybitna osobowość i inspirujący wzór dla ludzi na różnych kontynentach. Jesteśmy dumni ze współpracy z nim. Jako globalna firma działająca na całym świecie, wierzymy w moc muzyki jako uniwersalnego języka łączącego ludzi - mówi Olivier Bäte, członek zarządu Allianz SE. 
 
Miło nam poinformować, że w tym roku wśród uczestników znalazł się także 13-letni Ziemowit Świtalski z Sosnowca. 
 
 
Szczegółowe informacje na temat działalności fundacji wspieranej przez Allianz można znaleźć na stronie http://langlangfoundation.org/our-programs/general-informations.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Zenon

    Ty sam jesteś Importu nieuku.Jak nie wiesz ,to zapytaj kogoś innego ,a nie piszesz ,co ci slina na język przyniesie.Wstyd i żal:(

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również