Wiadomości z Sosnowca

Zatrzymany i rozliczony seryjny włamywacz

  • Dodano: 2016-02-19 12:00
Policjanci kryminalni z sosnowieckiego trzeciego komisariatu zatrzymali i rozliczyli 22-latka, którego poczynania dokuczały właścicielom ogródków działkowych w rejonie ulicy Długosza. Od końca ubiegłego roku na terenie działek mężczyzna dokonał szeregu kradzieży i włamań. Można powiedzieć, że uczynił sobie z precederu źródło dochodu. Obecnie za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
22-latek, mieszkaniec Sosnowiec z przestępczego procederu uczynił dla siebie źródło utrzymania. Jak ustalili sosnowieccy policjanci, mężczyzna nie posiadał bowiem stałego zatrudnienia. Jego łupem padały wszystkie przedmioty, gromadzone przez działkowców, które następnie sprzedawał w różne miejsca na terenie miasta. Głównie jednak obracał się w rejonach skupów złomu. Dewastował przedmioty i kradł z nich metalowe elementy, a także wszelkiego rodzaju kable elektryczne.
 
 
W ręce stróży prawa wpadł po tym jak pod koniec stycznia bieżącego roku, na jednej z posesji, gdzie włamał się do przyczepy nieopatrznie porzucił lub zapomniał swojej torby na fanty. Ustalenia policjantów pracujących nad tą sprawą w konsekwencji doprowadziły do już wcześniej notowanego 22-latka. Mężczyzna usłyszał  kolejne zarzuty i oczekuje na decyzję sądu. Grozi mu sroga kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.