Wiadomości z Sosnowca

Wybierz zawód pracownika socjalnego

  • Dodano: 2020-07-07 11:00

Wrażliwość, uczciwość, chęć niesienia pomocy, samodzielność, umiejętność rozwiązywania problemów i... wielkie serce. Jeśli posiadasz te cechy, a dodatkowo nie boisz się podejmowania nowych wyzwań i nie potrafisz przejść obojętnie wobec ludzkiej krzywdy, to praca w służbach społecznych i zawód pracownika socjalnego jest tym, którego szukasz. Trwa właśnie nabór do publicznego Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, które kształci pracowników socjalnych.

Kolegium Pracowników Służb Społecznych przy ul. Tuwima 14a w Czeladzi jest szkołą państwową

Nauka trwa trzy lata i kończy się uzyskaniem dyplomu pracownika socjalnego. Ponadto kolegium stwarza możliwość otrzymania licencjatu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z tej możliwości korzysta większość słuchaczy.  Na podstawie porozumienia z Uniwersytetem Śląskim studenci otrzymują od I roku także indeks studenta UŚ na Wydziale Nauk Społecznych, kierunek: praca socjalna, wydział zaoczny. I tym samym są jednocześnie pełnoprawnymi studentami UŚ, więc mogą otrzymywać m.in. uniwersyteckie stypendia naukowe i socjalne.

Pracownicy socjalni mogą pracować nie tylko w ośrodkach pomocy społecznej, ale także m.in. w centrach interwencji kryzysowej, szpitalach czy domach pomocy społecznej. Niosą profesjonalną pomoc wszystkim, którzy sami nie potrafią rozwiązać swoich problemów i zmagają się z biedą, bezrobociem, przemocą, uzależnieniami i innymi trudnymi sytuacjami. Pomagają m.in. rodzinom dysfunkcyjnym, niewydolnym wychowawczo, chorym, niepełnosprawnym, bezdomnym i więźniom. W większości jednostek pomocy społecznej w Zagłębiu i na Śląsku brakuje pracowników socjalnych.

Szczegółowe zasady rekrutacji do kolegium znajdują się na stronie internetowej: www.kpsscz.pl w zakładce "Rekrutacja 2020/2021".

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.