Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Wspólny trening w Parku Środula

  • Dodano: 2017-11-14 08:00, aktualizacja: 2017-11-13 21:35

Już w najbliższą sobotę tj. 18 listopada 2017 roku serdecznie zapraszamy całe rodziny na wspólny trening w Parku „Środula”!

godz. 10.00 – Trening biegowy z Dawidem Tomalą (lekkoatleta, chodziarz, złoty medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy, Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku):

- stretchingdynamiczny,
- przebieżka (korygowanie błędów),
- podbiegi pod górę,
- prawidłowa technika wykonania skipów A, B, C
- rodzinny wyścig rzędów.

godz. 11.00 – Zajęcia Nordic-walking z wykwalifikowaną instruktorką - Ewą Szkriba- Kowalską,

Dla miłośników zajęć fitness, darmowe zajęcia o godz. 9.00 w Klimontowskim Centrum Aktywności Rodzinnej przy ul. Hubala Dobrzańskiego 99.

Według badań 76% dzieci większość swojego wolnego czasu spędza przed telewizorem lub komputerem. Migotanie ekranów osłabia pracę mięśni oczu, a zastygłe spojrzenie często nie widzi niczego poza ekranem, dziecko nie słyszy także tego, co dzieje się dookoła. Nie doświadcza.

Wspólne spędzanie czasu wolnego, aktywnie i na świeżym powietrzu, buduje relacje rodzinne, sprawia, że wzrasta poczucie bezpieczeństwa i przynależności. Spędzanie wolnego czasu rodziców z dziećmi wspomaga wszechstronny rozwój dziecka i utrzymuje wydolność psychofizyczną rodziców – dzieci mają wrodzoną, naturalną potrzebę ruchu i aktywności, nie stłamszoną jeszcze przez ogrom obowiązków, które stają się integralną częścią dorosłości. Ruszając się, bawiąc – uczymy się. Ruch na świeżym powietrzu pozwala dzieciom wyrazić ich naturalną radość życia, a rodzicom pozwala znowu poczuć się dzieckiem.

Dzieci, które aktywnie spędzają czas wolny, mają większą szansę na osiąganie lepszych wyników w nauce, a co za tym idzie – łatwiej im będzie w przyszłości znaleźć satysfakcjonującą pracę. Ponadto ci, którzy od wczesnego dzieciństwa mieli wzorce aktywnego wypoczynku, będą kopiować je w życiu dorosłym.

Program „Bliżej siebie – radość życia” adresowany do społeczności lokalnych realizowany będzie w każdej dzielnicy Sosnowca. W trakcie realizacji tego programu promowany będzie zdrowy i trzeźwy styl życia wśród mieszkańców. Proponowane działania prowadzić będą do niwelowania zachowań ryzykownych sprzyjających dysfunkcji rodzin, a także przeciwdziałania występowaniu problemów uzależnień.

Celem projektu jest przede wszystkim pogłębienie relacji rodzic-dziecko i wzmocnienie więzi rodzinnych poprzez spędzanie czasu razem, a nie „obok siebie” oraz przeciwdziałanie problemom uzależnień wśród młodzieży i ich rodzin.

Wspólny trening w Parku Środula