Wiadomości z Sosnowca

WOŚP w II Liceum Ogólnokształcącym

  • Dodano: 2015-01-15 10:45
Dnia 11 stycznia w II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater w Sosnowcu odbył się 23.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wybudowano największą w Polsce puszkę wolontariusza, do której wyjątkowo nie wrzucano pieniędzy ale serca z imieniem i nazwiskiem. Pod koniec imprezy spośród wszystkich serc  wylosowano atrakcyjne nagrody ufundowane przez darczyńców. Na platerańskiej scenie wystąpiły m.in. zespoły Tomato,  Bao, I to się ceni, Skandal, Gimone,  Armistice. Zaprezentowali się wokaliści oraz tancerze. Odbył się pokaz Capoeiry, ratownictwa medycznego, sprzętu do nurkowania, karate kyokushin, crossclass. Zorganizowano warsztaty artystyczne, origiami  modułowego, układania kostki Rubika. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się Fotobudka oraz strzelnica z replik broni ASG. Na najmłodszych czekała kolorowa bawialnia oraz warsztaty cukiernicze, na których dzieci dekorowały ciasteczka kolorowymi kremami i lukrami. Zorganizowany został Salon Gier , gdzie można było wspólnie z Polskim Towarzystwem Kulturalnym, układać  kolorowe kubki Speed Stacks  w różnych sekwencjach na czas , pograć w hokeja stołowego  i piłkarzyki. Na kiermaszach, loterii oraz aukcji można było nabyć ciekawe przedmioty. Szkołę odwiedzili  zawodnicy Klubu Zagłębie Sosnowiec, którzy wzięli udział w licytacji oraz bawili się wspólnie z nami w Kąciku Kibica. Do akcji włączyły się służby mundurowe w postaci Wojskowej Komisji Uzupełnień w Będzinie oraz Miejskiej Komendy Policji w Sosnowcu. W ramach akcji WOŚP zorganizowano także stoisko DKMS, gdzie można było zostać wpisanym do bazy danych dawców szpiku kostnego. Dla gości przygotowana została kawiarenka z przepysznymi ciastami, kawą i herbatą.
 
W pomoc w organizacji WOŚP w Plater włączyło się wiele firm z Zagłębia , przekazując przedmioty na licytację oraz kiermasz, a także sponsorując posiłek dla wolontariuszy.
     
W Sztabie WOŚP przy II LO im .E. Plater rozliczyło się 92 wolontariuszy. Suma uzbieranych pieniędzy wyniosła prawie 41 200. Uczniowie Plater brali udział w podsumowaniu śląskiego  Finału WOŚP, które było transmitowane przez TVP 2 i TVP Katowice. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również