Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Uroczysta msza w sosnowieckiej Katedrze

  • Dodano: 2017-11-13 08:45, aktualizacja: 2017-11-13 09:02

W niedzielę w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu odbyła się uroczysta msza. Koncelebrowana przez Biskupa Sosnowieckiego ks.dra Grzegorza Kaszaka, z posługą liturgiczną policjantów z komendy miejskiej w Sosnowcu, odprawiona została w intencji funkcjonariuszy publicznych, którzy zginęli w obronie niepodległości naszego kraju.

We mszy uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz miast diecezji sosnowieckiej i służb mundurowych.
Msza stanowi wspólną inicjatywę ks. biskupa dra Grzegorza Kaszaka i Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu insp. Dominika Łączyka. Odbywa się co roku, od 3 lat, i już na stałe wpisała się w miejskie uroczyste obchody rocznicy wydarzeń z 11 listopada 1918 roku. Stanowi hołd dla bohaterów walczących o niepodległość Ojczyzny. W tym roku przybyli na nią liczni parlamentarzyści, włodarze i przedstawiciele samorządów miast z terenu diecezji sosnowieckiej, a także przedstawiciele służb mundurowych. Podczas jej trwania posługę liturgiczną pełnili policjanci z sosnowieckiej komendy, a uroczystą oprawę zapewniła obecność kompanii honorowej i orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Na zakończenie mszy ksiądz biskup wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofem Justyńskim wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu na najlepszą pracę plastyczną o tematyce policyjnej pod tytułem "Młody Policjant".

Najnowsze informacje z Sosnowca w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.