Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej

  • Dodano: 2010-09-13 13:00
Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej

Ewangelizacja uliczna, Marsz dla życia, festiwal pieśni liturgicznej, koncert "Full Power Spirit", warsztaty – to tylko niektóre wydarzenia, jakie złożą się na Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej. 24 i 25 września organizują je członkowie Ruchu Światło – Życie we współpracy z duszpasterzami z całej diecezji.W sobotę, 25 września w Domu Katolickim przy katedrze odbywać się będą przesłuchania do Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej. Organizatorem tego wydarzenia jest ks. Piotr Pilśniak, który co roku kieruje Ogólnopolskim Festiwalem Kolęd w Będzinie.Katarzyna Kucharczyk z Dąbrowy Górniczej zaprasza z kolei do udziału w czterogodzinnych warsztatach, jakie planowane są w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu. Prawdopodobnie najwięcej osób weźmie udział w warsztatach dla osób, które czytają Słowo Boże w parafiach, a więc głównie lektorów. Będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności. W planie są także warsztaty dla psałterzystów oraz biblijne. Dla innej grupy organizowane są warsztaty dziennikarskie.

W ramach spotkań młodych odbędzie się Marsz dla Życia. Wyruszy 25 września z kościoła obok dworca głównego PKP. Wieczorem natomiast na scenie przy katedrze wystąpi Full Power Spirit – znany zespół grający muzykę hip – hop. Full Power Spirit istnieje od 2001 roku. W trakcie swojej działalności stal się jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny chrześcijańskiej. Cechuje go olbrzymia energia towarzysząca występom na żywo oraz bardzo dobry kontakt z publicznością. Tworzą go Miras, Picia i Dzyrooo. W 2008 roku FPS razem z Marcinem Pospieszalskim przygotował soundtrack do filmu „Popiełuszko”.

Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej zakończy przedstawienie ewangelizacyjne i Celebracja Słowa Bożego. Osoby, które chciałyby włączyć się w organizację spotkania mogą pisać na adres smds@smds.pl.

żródło:kjk (KAI)

Najnowsze informacje z Sosnowca w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.