Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Sosnowieckie Centrum Wolontariatu otwarte

  • Dodano: 2017-12-07 10:15, aktualizacja: 2018-02-20 17:38

5 grudnia podczas obchodów  Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Sosnowcu otwarto Centrum Wolontariatu (Plac Kościuszki 5/pokój 212) działające w strukturach Sosnowieckiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Symbolicznego przecięcia wstęgi podjął się prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Działania związane z  wolontariatem tak naprawdę zainicjowaliśmy już w 2015 roku, poprzez uruchomienie  projektu wymiany usług  koleżeńskich „Pracownia zajęta-czyli pierwsza obywatelska w mieście”. Projekt prowadzony jest przez wolontariuszki, które aktywizują  pozostałe mieszkanki Sosnowca poprzez cykl warsztatów z tworzenia rękodzieła -  mówi koordynator Centrum Katarzyna Karbowniczek.

Edukacja  dorosłych  w temacie działań pomocowych to jedno, ale jak rozmawiać z przedszkolakami o wolontariacie?  To pytanie, na które długo szukano odpowiedzi .

Efektem naszych przemyśleń był projekt edukacyjny „Ptaszarnia” zorganizowany wraz z Przedszkolem Miejskim nr 11 w Sosnowcu- Milowicach. Wolontariusze uruchomili warsztaty dla dzieci z tworzenia budek lęgowych dla ptaków, tworzenia ptaków metodą scrapbooking. Najmłodsi dowiedzieli się również co to są Jerzyki. Grupa Passionis wraz z Kaczką Dziwaczką opowiedziała dlaczego trzeba i dlaczego warto sobie pomagać – dodaje Katarzyna Karbowiniczek.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, wśród nich m.in.: prezydent Chęciński oraz jego zastępca, Anna Jedynak. Nie zabrakło wolontariuszy, przedstawicieli sosnowieckich organizacji pozarządowych oraz Sosnowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.  Spotkanie stało się okazją nie tylko do zaprezentowania dotychczasowych działań  Centrum Wolontariatu, lecz również okazją do uhonorowania najbardziej aktywnych wolontariuszy. Pamiątkowe dyplomy i upominki wręczyła Anna Jedynak. Zwieńczeniem imprezy, było symboliczne odciśnięcie swojej dłoni na ścianie

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.