Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Prognoza pogody na najbliższy weekend [18-20.06]

  • Dodano: 2021-06-17 08:00, aktualizacja: 2021-06-17 14:59

Zastanawiasz się jaka pogoda będzie w najbliższy weekend? Planujesz spędzić czas na ogródku lub działce? Czeka cię ważne wydarzenie rodzinne? A może jesteś na urlopie? Sprawdź prognozę pogody na weekend i nie daj się zaskoczyć.

Prognoza pogody [18-20.06]

Nadszedł przez niektórych długo wyczekiwany czas w roku - sezon urlopowy. Większość z nas w tym czasie gdzieś wyjeżdża lub planuje jak aktywnie spędzić ten czas w swoim miejscu zamieszkania. Jedynym co może popsuć nasze plany, jest zła pogoda. Jeśli planujesz daleką podróż, koniecznie wcześniej sprawdź zapowiadaną prognozę pogody i nie pozwól popsuć sobie wakacji. Pogoda bywa nieprzewidywalna i lepiej wiedzieć czego się spodziewać.

Jeśli jednak na swój urlop musisz jeszcze poczekać - nic straconego. Wykorzystaj weekend, spędzając go najlepiej, jak potrafisz. Wycieczka rowerowa? Wypad nad jezioro lub basen? Odpoczywanie na działce? Spacer po lesie? Sprawdź prognozę pogody na weekend w twoim mieście i zaplanuj dni wolne już teraz. Nie pozwól, by ominęła cię dobra pogoda.

W okresie lipca i sierpnia w 2021 roku będziemy mieć 44 dni robocze, a 18 dni wolnych. Nie zmarnuj tych 18 dni wolnych i zaplanuj je zgodnie z zapowiadaną pogodą. Jeśli zapowiadane są deszcze i burze, wycieczka w góry nie jest dobrym pomysłem. Tak samo należy uważać jeśli planuje się wycieczkę rowerową podczas fali dużych upałów - należy odpowiednio nawadniać swój organizm i unikać mocno nasłonecznionych miejsc. Aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji warto wiedzieć, jaka będzie pogoda na weekend i dostosować do niej swoje plany. 

Pogoda na weekend w Sosnowcu

Piątek (18 czerwca) i sobota (19 czerwca) zapowiadają się bardzo słonecznie. W oba dni pogoda zapowiada się bardzo podobnie. Nie przewiduje się żadnych zachmurzeń lub opadów deszczu. Czeka nas upał, temperatura w cieniu może osiągnąć aż 30 stopni. Będą to pierwsze prawdziwe upały w tym roku. Noc w piątek może być nieco chłodniejsza (16 stopni), niż w sobotę (18 stopni).

Niedziela (20 czerwca) będzie nieco bardziej pochmurna, ale będą występować przejaśnienia. Nie przewiduje się opadów deszczu. Wciąż będzie gorąco, temperatura maksymalna w cieniu to 30 stopni. Niedzielna noc będzie taka sama jak sobotnia - 18 stopni.

Piątek 18 czerwca

  • Bezchmurnie
  • Temperatura minimalna - 16°C.
  • Temperatura maksymalna - 30°C.

Sobota 19 czerwca

  • Bezchmurnie
  • Temperatura minimalna - 18°C.
  • Temperatura maksymalna - 30°C.

Niedziela 20 czerwca

  • Pochmurno z przejaśnieniami
  • Temperatura minimalna - 18°C.
  • Temperatura maksymalna - 30°C.

Wakacje dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych kończą się we wtorek 31 sierpnia, jednak to nie oznacza końca lata. Ostatni dzień lata przypada w środę 22 września. Dzień później (23 września) rozpoczniemy jesień. Ponura jesienna aura nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, dlatego wykorzystaj tegoroczne lato póki wciąż trwa. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.