Wiadomości z Sosnowca

Seniorzy w Sosnowcu znają się na bezpieczeństwie [fotogaleria]

  • Dodano: 2014-07-11 10:00

W sosnowieckim magistracie zakończył się cykl spotkań dla seniorów poświęconych bezpieczeństwu. W trzecim – ostatnim spotkaniu wśród zaproszonych gości znaleźli się ratownicy medyczni z Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu, którzy najstarszych mieszkańców miasta nauczyli jak ratować życie.

Zorganizowany przez Ogólnopolskie Zrzeszenie Emerytów i Rencistów i Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych cykl spotkań pod hasłem „Bezpieczny Senior” miał na celu poprawę bezpieczeństwa osób starszych i uczulenie ich na zagrożenia jakie niesie współczesność. W tym celu w sali sesyjnej sosnowieckiego urzędu pojawili przedstawiciele instytucji finansowych, policjanci, pracownicy GUS czy Rzecznik Konsumenta. Nie zabrakło również ratowników medycznych z Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu, którzy przybyłym przekazali wiedzę jak ratować życie.

- Zdarza się, że są państwo świadkami jakiegoś zdarzenia. Również wy możecie udzielić pomocy. Nie bójcie się tego, kilka prostych zasad, które łatwo zapamiętać sprawi, że nie będziecie się musieli obawiać w takich sytuacjach. - mówiła Danuta Obcowska, kanclerz Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu i dodała – Już samo zainteresowanie się taką osobą, zadzwonienie po pogotowie, to ogromna pomoc i szansa na uratowanie życie.

Ratownicy medyczni na fantomie pokazali jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, odpowiadali też na pytania uczestników spotkania. Wiele z nich dotyczyło życia codziennego i problemów zdrowotnych z jakimi na co dzień spotykają się seniorzy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.