Wiadomości z Sosnowca

Seniorzy w Sosnowcu znają się na bezpieczeństwie [fotogaleria]

  • Dodano: 2014-07-11 10:00

W sosnowieckim magistracie zakończył się cykl spotkań dla seniorów poświęconych bezpieczeństwu. W trzecim – ostatnim spotkaniu wśród zaproszonych gości znaleźli się ratownicy medyczni z Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu, którzy najstarszych mieszkańców miasta nauczyli jak ratować życie.

Zorganizowany przez Ogólnopolskie Zrzeszenie Emerytów i Rencistów i Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych cykl spotkań pod hasłem „Bezpieczny Senior” miał na celu poprawę bezpieczeństwa osób starszych i uczulenie ich na zagrożenia jakie niesie współczesność. W tym celu w sali sesyjnej sosnowieckiego urzędu pojawili przedstawiciele instytucji finansowych, policjanci, pracownicy GUS czy Rzecznik Konsumenta. Nie zabrakło również ratowników medycznych z Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu, którzy przybyłym przekazali wiedzę jak ratować życie.

- Zdarza się, że są państwo świadkami jakiegoś zdarzenia. Również wy możecie udzielić pomocy. Nie bójcie się tego, kilka prostych zasad, które łatwo zapamiętać sprawi, że nie będziecie się musieli obawiać w takich sytuacjach. - mówiła Danuta Obcowska, kanclerz Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu i dodała – Już samo zainteresowanie się taką osobą, zadzwonienie po pogotowie, to ogromna pomoc i szansa na uratowanie życie.

Ratownicy medyczni na fantomie pokazali jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, odpowiadali też na pytania uczestników spotkania. Wiele z nich dotyczyło życia codziennego i problemów zdrowotnych z jakimi na co dzień spotykają się seniorzy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również