Wiadomości z Sosnowca

Przygotują dokumentację projektową Zagłębiowskiego Parku Sportowego

  • Dodano: 2016-10-17 09:00

Podczas śniadania prasowego podpisano umowę na wykonanie przez  „JSK Architekci” dokumentacji projektowej Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

W ramach Zagłębiowskiego Parku Sportowego na terenach przy Górce Środulskiej ma powstać stadion piłkarski, który pomieści 12 tysięcy widzów z możliwością rozbudowy do 15 tysięcy, hala sportowa przeznaczona dla trzech tysięcy widzów oraz lodowisko na dwa i pół tysiąca widzów.

Na zlecenie Gminy Sosnowiec konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej ogłosiło Stowarzyszenie Architektów Polskich w Katowicach. Przez pierwszy etap przebrnęło 32 firmy, do kolejnego przeszło już tylko 12. Ostatecznie sąd konkursowy wyłonił finałową "piątkę". Ostatecznie konkurs na koncepcję Zagłębiowskiego Parku Sportowego wygrała firma „JSK Architekci” Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, która będzie wykonawcą dokumentacji projektowej.

- Zakres umowy obejmuje przygotowanie koncepcji pokonkursowej, projekt budowlany inwestycji, projekt wykonawczy inwestycji w podziale na zadania inwestycyjne, komplet projektów technicznych wykonawczych przyłączy wszystkich mediów dla potrzeb Inwestycji oraz małej architektury, dróg i zieleni, specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przedmiary robót oraz kosztorysy inwestorskie. Ponadto uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych koniecznych do wydania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę Inwestycji - wyliczał prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Pełna dokumentacja projektowa ma być przygotowana do końca 2017 roku. Koszt to 6,35 mln brutto. - Negocjacje były twarde, ale udało nam się "zbić" ponad milion złotych - mówił z uśmiechem prezydent Chęciński. - Tym samym rozpoczynamy spełnianie jednej z najstarszych w dziejach miasta obietnicy. Mam nadzieję, że ci, którzy obiecywali stadion w przeszłości, nie będą teraz przeszkadzać - dodał prezydent Sosnowca.

- Mamy doświadcznie, projektowaliśmy wiele stadionów, nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Nasz jest m.in.: Stadion Narodowy czy stadion Legii Warszawa. Do końca przyszłego roku wszystko powinno być z naszej strony zrobione - podkreślał prezes JSK Mariusz Rutz.

Po przygotowaniu całej dokumentacji możliwe będzie rozpisanie przetargów na roboty budowlane. - Wariant optymistyczny to pół roku, wariant pesymistyczny to rok. Mam nadzieję, że wykonawcę który wybuduje Park Sportowy poznamy szybciej. Chciałbym aby prace zaczęły się w wakacje 2018 roku - dodał prezydent.

W ramach planowanego przedsięwzięcia pn. Zagłębiowski Park Sportowy w Sosnowcu Wykonawca opracowuje dokumentacje obejmującą:

  • Stadion piłkarski 12000 miejsc (z możliwością zwiększenia do 15000)
  • Stadion zimowy (lodowisko) ok. 2550 miejsc
  • Hala sportowa ( wielofunkcyjnej) ok. 3000 miejsc – koszykówka, siatkówka, piłka ręczna.
  • Zagospodarowanie terenu wokół obiektów budowlanych
  • Parking ok. 1200 miejsc postojowy dla samochodów osobowych i ok. 20 miejsc dla autokarów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również