Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Piotr Polczak nowym obrońcą Zagłębia Sosnowiec

  • Dodano: 2018-07-11 17:00

31-letni Piotr Polczak podpisał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec i tym samym został czwartym i najstarszym zawodnikiem pozyskanym latem przez klub. Wcześniej z sosnowieckim klubem związali się: Junior Torunarigha, Dejan Vokić i Mello.

Piotr Polczak jest piłkarzem na pozycji obrońcy i wychowankiem MMKS Dąbrowa Górnicza. Później grał w GKS Katowice i w Cracovii, jednak to w GKS Katowice miał miejsce jego debiut w ekstraklasie. Piłkarz może się także pochwalić 5 spotkaniami w reprezentacji Polski. W polskiej ekstraklasie rozegrał 161 meczy w tym strzelił 9 goli, jednak później przeniósł się do Rosji, gdzie grał w barwach Tereka Grozny i Niżnego Nowogrodu. Ostatni sezon to klub Astra Giurgiu w Rumunii i 30 rozegrane mecze oraz 2 bramki.

"Cieszę się i jest mi niezmiernie miło, że w najbliższym sezonie będę mógł reprezentować barwy Zagłębia Sosnowiec. Wreszcie tak się stało, że będę grał najbliżej domu... bliżej się już chyba nie da.” - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Wcześniej umowy z Zagłębiem Sosnowiec podpisali także 25-letni Brazylijczyk Mello, który poprzednio grał w Ruchu Chorzów, 22-letni Słoweniec Dejan Vokic z NK Triglav i 28-letni napastnik Junior Torunarigha, który przyszedł z czwartoligowego niemieckiego zespołu Alemania Akwizgran.

Zagłębie Sosnowiec po 10 latach przerwy wrócili do Ekstraklasy i zajmują drugie miejsce w tabeli 1. ligii za Miedzią Legnica.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.