Wiadomości z Sosnowca

Oddali hołd Rafałowi Sznajderowi

• Dodano: 2018-04-18 07:45, aktualizacja: 2018-04-18 08:00

14 kwietnia w Sosnowcu odbyła się trzecia edycja  Międzynarodowego Turnieju w szabli dziewcząt i chłopców ,, O Puchar Zagłębia – 3. Memoriał RAFAŁA SZNAJDERA”.

W zawodach wzięła udział rekordowa liczba 206 zawodników i zawodniczek, z 17 klubów polskich oraz reprezentanci z Czech i Austrii. Zawody zostały rozegrane w 3 kategoriach wiekowych, w konkurencji dziewcząt i chłopców.

W najmłodszej kategorii dzieci wśród dziewcząt najlepsza okazała się Zofia Pieniążek z TMS Zagłębie Sosnowiec, która w finale pokonała 8-1 Alicję Swobodę, również zawodniczkę TMS Zagłębie Sosnowiec.

Wśród chłopców w kategorii dzieci zwyciężył Kacper Pękala z UKS Ząbki, który w finale pokonał Lumira Krala z Czech 8-5, miejsce ósme zajął Bartosz Hudy TMS Zagłębie Sosnowiec.

W kategorii młodzik zwyciężyła Zuzanna Porada z TMS Zagłębie, która w finale pokonała koleżankę klubową Zuzannę Lenkiewicz 12-9, trzecie miejsce zajęła Paulina Porada z TMS Zagłębie oraz Kalina Kordel z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. 6 i 7 miejsce zajęły Emilia Habryn i Aleksandra Szweda, obie zawodniczki z TMS Zagłębie Sosnowiec.

Wśród chłopców w kategorii młodzik pierwsze miejsce zajął Philip Holubec z Czech, który w finale pokonał 12-11 Marcela Broniszewsnkiego z MUKS Victor Warszawa. 5 miejsce wywalczył Szymon Kołtun z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego.

W kategorii junior młodszy wśród dziewcząt zwyciężyła Julia Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, która w finale pokonała 15-11 Weronikę Waleriańczyk z KKSz Konin. 6 miejsce zajęła Ewa Zając, a ósma była Klaudia Kozieł, obie zawodniczki z TMS Zagłębie.

Wśród chłopców w kategorii junior młodszy zwyciężył Marek Weiss z KKSz Konin, który w finale pokonał 15-13 Krzysztofa Rychtę z MUKS Victor Warszawa, 3 miejsce zajął Ksawery Czajkowski, a miejsce ósme wywalczył Oskar Peliński, obaj zawodnicy reprezentujący Zagłębiowski Klub Szermierczy.

Organizatorem zawodów było Towarzystwo Miłośników Szermierki- ZAGŁĘBIE w Sosnowcu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu.