Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Nowy basen i biblioteka na miarę XXI wieku [WIDEO]

  • Dodano: 2017-10-05 08:15, aktualizacja: 2017-10-04 12:59

Basen rośnie w oczach, a biblioteka już zmieniła swoje oblicze. Choć nadal są tu place budowy, efekty są widoczne gołym okiem.

Powstała w latach 70. biblioteka przechodzi gruntowną przebudowę. Z dotychczasowego budynku pozostał jedynie szkielet konstrukcji. Całość zyska nowoczesną i elegancką elewację, która jest już praktycznie ukończona. Miejska Biblioteka Publiczna będzie bardzo nowoczesna (pojawią się m.in. miejsca interaktywne z wirtualnymi książkami i audiobookami), a jej powierzchnia zwiększy się, dając komfort czytelnikom oraz możliwość organizacji kolejnych przedsięwzięć.
Koszt budowy to ok. 21 mln zł.

Pośród bloków przy Bohaterów Monte Cassino już wyrósł kolejny budynek, który będzie w sobie skrywał basen. Jego budowę obiecywano już 20 lat temu. Obiekt, który powstaje przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5, będzie miał funkcję rehabilitacyjną. Pływalnia z 8 torami zostanie wyposażona w specjalnie podnoszone dno, towarzyszyść jej będą salki rehabilitacyjne, brodzik dla małych dzieci i dwie sauny. Co ważne, po godzinach funkcjonowania szkoły basen będzie ogólnodostępny.

Basen będzie kosztował 15 mln zł.

Najnowsze informacje z Sosnowca w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.