Wiadomości z Sosnowca

Niezwykły prezent na Dzień Dziecka w PM 51 w Sosnowcu

  • Dodano: 2013-06-07 15:45
Prawdziwą niespodziankę dla swoich pociech przygotowali rodzice z Przedszkola Miejskiego nr 51 w Sosnowcu. W Dzień Dziecka zaprezentowali przestawnie, które w tajemnicy przed przedszkolakami przygotowywali od wielu tygodni.
 
Rodzice przedszkolaków z grupy 6 postanowili zaprezentować spektakl "Królewna śnieżka". Swoim pomysłem zarazili opiekuna grupy i wspólnie w tajemnicy przed własnymi dziećmi uczyli się swoich ról.
 
Gdy na jednym z zebrań rodzice zaproponowali, że przygotują prezent na Dzień Dziecka i będzie to spektakl, od razu uznałyśmy, że to rewelacyjny pomysł. Ustaliliśmy szczegóły i rodzice wzięli się do pracy – wyjaśnia Magdalena Szczypińska z PM 51.
 
Rodzice zajęli się nie tylko adaptacją znanej powieści i przełożeniem jej na język dzieci, ale również dekoracjami, strojami i choreografią. Nie było to proste, żaden z nich wcześniej nie miał do czynienia z prawdziwym teatrem. Myśl o zaskoczeniu jakie przeżyją ich dzieci dodawała im sił.
 
Gdy w przedszkolu nie było już dzieci spotykaliśmy się na próbach. Początkowo nie wyglądało to obiecująco, było dużo śmiechu i nieudolnych występów. Z czasem wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik, a rodzice zmienili się w profesjonalnych aktorów. - przyznaje Agnieszka Ławińska z PM 51.
 
Premiera „Królewny Śnieżki” była prawdziwym zaskoczeniem dla przedszkolaków. Początkowo nie dostrzegały swoich rodziców, jednak gdy okazało się, że to właśnie oni odgrywają bajkę mimo drobnych wpadek na scenie zostali nagrodzeni brawami. Aktorzy amatorzy po spektaklu przyznali, że choć nie było łatwo, podobały im się nowa rola i swój występ na pewno powtórzą. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również