Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Fałszował pieczątki i dokumenty - usłyszał 60 zarzutów

  • Dodano: 2017-08-25 12:30

Sosnowieccy policjanci zakończyli postępowanie w sprawie seryjnego przestępcy, który na przestrzeni ostatniego roku dokonał blisko 60 oszustw. Na podstawie sfałszowanych dokumentów i pieczątek, posługując się podrobionymi dowodami osobistymi na różne nazwiska, wyłudził pieniądze i towary. Łączna wartość strat to ponad 21 tys. złotych.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu zdobyli informacje, że nie posiadający stałego miejsca zameldowania 32-letni mężczyzna, wyłudza różnego rodzaju towary i pożyczki i w zależności od sytuacji, posługuje się różnymi danymi osobowymi. Czynności prowadzone przez mundurowych doprowadziły do zatrzymania oszusta. Okazało się, że był on poszukiwany na podstawie listów gończych. W toku przeprowadzonych przeszukań policjanci zabezpieczyli m.in. cztery podrobione dowody osobiste na różne dane osobowe, w których widniało zdjęcie zatrzymanego, pieczątki nigdy nieistniejących firm i inne dowody, dzięki którym ustalili rozmiar i zakres przestępczej działalności 32-latka.

Mężczyźnie ostatecznie przedstawiono blisko 60 zarzutów usiłowań i dokonań oszustw, polegających na wyłudzeniach pieniędzy z firm pożyczkowych oraz sprzętu elektronicznego z firm świadczących usługi telekomunikacyjne. Jak się okazało, posługując się sfałszowanymi przez siebie zaświadczeniami o zarobkach, podrobionymi dowodami osobistymi na dane różnych osób, a także wytworzonymi w tym celu dokumentami i pieczątkami nieistniejących firm, sprawca spowodował straty na szkodę pokrzywdzonych w łącznej wysokości ponad 21 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa może trafić do więzienia na 8 lat.

Najnowsze informacje z Sosnowca w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.