Wiadomości z Sosnowca

Dobry start lekkoatletów MKS-MOS Płomień Sosnowiec

• Dodano: 2018-02-13 08:00, aktualizacja: 2018-02-12 10:45

Bardzo dobrze spisali się lekkoatleci MKS-MOS Płomień Sosnowiec podczas zakończonych w niedzielę Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w Toruniu.

Reprezentanci naszego miasta stawali dwukrotnie  na podium Mistrzostw. Złoty medal w biegu na 3000m U20 z wynikiem 10:00.02 zdobyła Milena Pyka. Startujący w pchnięciu kulą 6kg Jakub Dzik zdobył srebrny medal z nowym rekordem życiowym 16,49m.

Niewiele do medalu zabrakło Karolinie Porębskiej w biegu na 1000m U18, Jakubowi Sikorskiemu w biegu na 60m U18 oraz Barbarze Nowak w pchnięciu kulą 4kg U20. Ostatecznie zajęli oni czwarte miejsca.

W klasyfikacji medalowej zespół MKS-MOS Płomień Sosnowiec zajął 17 miejsce na 217 startujących w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 klubów.