Wiadomości z Sosnowca

Brąz Marty Pudy w Nowym Sadzie

• Dodano: 2018-06-19 09:30

Kolejny wielki sukces odniosła szablistka TMS ZAGŁĘBIE Sosnowiec Marta Puda.

Podczas rozgrywanych w Nowym Sadzie Mistrzostw Europy Seniorów zdobyła w turnieju indywidualnym brązowy medal.

Już w eliminacjach grupowych Marta zaprezentowała się bardzo dobrze.Wygrała pięć z sześciu pojedynków. Pokonała m.in. dwukrotną wicemistrzynię olimpijską i złotą medalistką mistrzostw świata Zofię Wieliką z Rosji.

Fazę pucharową Marta rozpoczęła od 1/16 finału, gdyż z 1/32 została zwolniona. W pierwszym pojedynku pokonała Hiszpankę Laię Vilę 15:9, w kolejnej rundzie zwyciężyła Francuzkę Caroline Queroli 15:12, a w ćwierćfinale ubiegłoroczną wicemistrzynię świata Greczynkę Theodorę Gkountourę 15:12. W półfinale nie sprostała późniejszej triumfatorce Zofii Wielikiej z Rosji ulegając jej 6- 15.

Angelika Wątor z ZKS Sosnowiec zajęła 19 miejsce.

Serbski Nowy Sad jest szczęśliwym miastem dla Marty. Jedenaście lat temu podczas mistrzostw Europy kadetów zdobyła swój pierwsze medale w imprezach mistrzowskich. Wówczas w turnieju indywidualnym zdobyła również brąz, a w turnieju drużynowym złoty medal.

Trenerem klubowym Marty jest Krzysztof Wątor.