Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Bezpłatne przedszkole terapeutyczne już działa na terenie Sosnowcu

  • Dodano: 2015-10-06 10:00
Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne "Piotruś Pan" działające przy Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu stworzone zostało dla dzieci od 3 roku życia z Autyzmem i zespołem Aspergera. Placówka dostępna jest dla każdego dziecka z orzeczeniem lekarskim wydanym przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Przedszkole jest bezpłatne.
 
 
Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne "Piotruś Pan" to placówka utworzona przez Wyższą Szkołę Medyczną w Sosnowcu z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta, którzy wymają odpowiedniej opieki i terapii.
 
 
- Nasz cel to niesienie wielopoziomowej pomocy terapeutyczno-rechabilitacyjnej. Chcemy aby nasi podopieczni byli przygotowani do funkcjonowania w rodzinie, grupie rówieśniczej oraz otoczeniu – wyjaśnia dyrekcja „Piotrusia Pana” i dodaje - Podopieczni w naszym przedszkolu realizować będą obowiązkową podstawę programową wychowania przedszkolnego, aby przygotować ich do pójścia do szkoły. 
 
 
Podopieczni Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Piotruś Pan”, mają szczególne potrzeby rozwojowe i przystosowawcze. Dlatego dla nich prowadzone są zajęcia z psychologiem, logopedą i oligofrenopedagogiem. Zajęcia z integracji sensorycznej i rehabilitacji, oraz wczesne wspomaganie z elementami terapii behawioralnej, muzykoterapii, dogoterapii i hipoterapii.
 
 
Zajęcia w przedszkolu są prowadzone w małych grupach czteroosobowych. Opiekę nad dziećmi w każdej grupie sprasowują zawsze nauczyciel oraz asystent nauczyciela. A także w grupie znajduje się odpowiedni specjalista – logopeda, neurologopeda czy psycholog.
 
 
„Piotruś Pan” zlokalizowany jest w Sosnowcu w dzielnicy Niwka w budynku Wyższej Szkoły Medycznej przy ulicy Wojska Polskiego 6.
 
 
Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu: 510 036 870 oraz drogą mailową: przedszkole.piotruspan@interia.pl

Najnowsze informacje z Sosnowca w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.