Wiadomości z Sosnowca

Targi Pracy i Praktyk Studenckich

  • Dodano: 2011-02-02 09:00

24 lutego 2011 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędą się Targi Pracy i Praktyk Studenckich organizowane przez Młodzieżowe Biuro Pracy OHP Filię w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej, Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Dąbrowie Górniczej oraz Biuro Karier i Promocji Wyższej Szkoły Biznesu.

Udział w Targach jest bezpłatny. Imprezie towarzyszyć będzie intensywna kampania w regionalnych mediach (prasa, telewizja, Internet). Proponujemy szeroką ofertę staży, praktyk, ofert pracy dla studentów studiów dziennych, zaocznych, absolwentów WSB oraz uczniów szkół średnich. Podczas Tragów będzie można spotkać się z doradcą zawodowym, opiekunem ds. praktyk studenckich, a także zdobyć liczne certyfikaty i odbyć specjalistyczne szkolenia. Zainteresowanych udziałem w targach pracodawców i szkoły organizatorzy proszą o kontakt poprzez stronę internetową, skąd można pobrać kwestionariusz zgłoszeniowy lub o wypełnienie załącznika i odesłanie na nasz adres, wszelkie informacje są udzielane także telefonicznie.
Spotkania z Przedstawicielami różnych firm mają pomóc młodym ludziom wybrać swoją drogę zawodową, a firmom biorącym udział w Targach pozyskać kadrę pracowniczą zgodnie z własnymi wymaganiami i zachęcić przyszłych pracowników ciekawą ofertą pracy również poprzez swoje innowacyjne osiągnięcia.

Proponowane tematy szkoleń Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach:

1. "Prawo pracy dla osób wchodzących na rynek pracy" - inauguracja, 30 min

  • różnice pomiędzy zatrudnieniem pracowniczym a niepracowniczym
  • obowiązki pracodawcy w stosunku do nowo przyjętych pracowników
  • najczęstsze błędy związane z zawieraniem umów o pracę
  • praktyki studenckie, wolontariat a umowa o pracę

2. "Odpowiedzialność porządkowa nauczycieli w świetle prawa pracy" - dla
nauczycieli, 30 min

  • przesłanki odpowiedzialności nauczyciela wynikające z Karty Nauczyciela
  • dopuszczalność stosowania przepisów kodeksu pracy o karach porządkowych
  • tryb i forma nakładania kar porządkowych
  • postępowanie odwoławcze

3. "Podpisałem umowę o pracę i co dalej?" - dla uczniów, 60 min

  • podstawowe obowiązki pracodawcy
  • obowiązki pracownika
  • możliwość zmiany stanowiska pracy w trakcie trwania umowy
  • dopuszczalność pracy w godzinach nadliczbowych
  • metody niezwłocznego rozwiązania stosunku pracy

Warsztaty dotyczące doradztwa zawodowego przeprowadzać będzie również Mobilne Centrum Informacji Zawodowych z Dąbrowy Górniczej - proponowane tematy szkoleń prześlemy wkrótce.

Więcej informacji »