Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości »  Wiadomości lokalne

Parafia służy pomocą

Przed uroczystością Wszystkich Świętych coraz więcej osób odwiedza cmentarze. Dla tych, którzy to robią rzadko lub przyjeżdżają z daleka przyszła z pomocą sosnowiecka parafia św. Barbary. Od niedawna cmentarz przez nią administrowany jest przedstawiony w formie mapy w internecie.Dzięki wyszukiwarce bez problemu można na niej znaleźć groby najbliższych. Serwis, dzięki wyszukiwarce szczegółowej, daje możliwość odnalezienia konkretnej osoby pochowanej na podstawie przynajmniej jednego z następujących kryteriów: imienia, nazwiska, daty urodzenia czy śmierci, numeru sektora, rzędu, kwatery czy grobu.

Na cmentarzu przy ul. Andersa znajduje się 11.400 grobów. Do tej pory niektórzy odwiedzający mieli problem ze znalezieniem grobów członków rodziny lub przyjaciół. Teraz dzięki internetowemu systemowi wyszukiwania osób pochowanych ten problem nie istnieje. Wystarczy w przeglądarkę internetową wpisać adres: www.polskie-cmentarze.com/sosnowiec, a później w wyszukiwarkę nazwisko szukanej osoby, by po chwili znać miejsce grobowca. Mapę można oczywiście wydrukować. System umożliwia także administracji cmentarza kontakt z osobami odpowiedzialnymi za grobowiec. Obok zdjęć grobu administrator umieszcza datę urodzin i śmierci (jeśli jest znana) osób pochowanych. Odwiedzający stronę mogą też zapalić wirtualny znicz.

Wynik wyszukiwania zawiera informacje szczegółowe oraz dokładną lokalizację grobu (sektor, rząd i miejsce) wraz z jego zdjęciem lub zdjęciami. Dołączony jest także podgląd mapy cmentarza oraz wybranego sektora, w którym znajduje się dany grób. Strona umożliwia również drukowanie wyniku wyszukiwania oraz mapy pomocniczej. Na potrzeby serwisu powstała elektroniczna mapa. Oprócz grobów zaznaczono na niej rozmieszczenie alei, punktów czerpania wody, wszelkich budowli oraz elementów architektury sakralnej. Cmentarz parafii św. Barbary jest na razie prawdopodobnie jedynym w Sosnowcu, który udostępnił mapę grobów w internecie.

(www.sosnowiec.pl)Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na Sosnowiecki.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego sosnowiecki.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Sonda

Czy korzystasz z miejskich basenów w celu letniej rekreacji?
 • Nie, nie chodzę na baseny w mieście
 • Tak, korzystam
zobacz wyniki

R E K L A M A

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

235
Twój schowek