Wiadomości z Sosnowca

„Bibliotalk” – kulturalny podcast MBP w Sosnowcu – odcinek specjalny

  • Dodano: 2021-04-16 13:15

Wszystkich słuchaczy „Bibliotalku” - kulturalnego podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, miłośników komiksów i/lub poezji, serdecznie zapraszamy na nowy – specjalny odcinek, którego gościem został Łukasz Gamrot – autor pierwszego polskiego komiksu poetyckiego „Żółć”.

Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm).

Łukasz Gamrot – prawnik, dziennikarz, pisarz i marketingowiec

Laureat kilkudziesięciu ogólnopolskich konkursów literackich w tym im. Rafała Wojaczka, im. Jana Kulki, im. K.C. Norwida, Nadchodzące Pokolenie. Dwukrotny stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Laureat nagrody dla najlepszego dziennikarza im. Marka Kasza oraz nagrody Organizatora 49. Festiwalu Fama. Publikował w czasopismach: "Dziennik Zachodni”, „Gazeta Wyborcza” „Tygiel Kultury”, „Ex Libris 43bis”, „Akant, „Odra”, „Instynkt”, „Neurokultura” i na antenie Radia Katowice oraz Egida gdzie prowadził autorską audycję pt. „Folwark Zwierzęcy”. Organizator i popularyzator slamów poetyckich: Slam na T. Rawie, Katotoka Slam i pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu. W 2019 roku został polskim gospodarzem włoskiego programu telewizyjnego: „Eurogames”, który był emitowany we Włoszech (oglądalność 3 mln/odc.), Grecji i Hiszpanii. Zawodowo zawiaduje agencją marketingową i start-upem technologicznym.

„Żółć” to pierwszy w Polsce debiut poetycki w formie komiksu literackiego

Tę książkę nie tylko poczujesz w żołądku, ale i zobaczysz. Łukasz Gamrot zabierze Cię w dziką podróż przez wyobraźnię szaleńca, która wywróci do góry nogami Twój świat i nie pozwoli zasnąć. Rozpalone ogniem obrazki rozpoczną Twoją terapię od wstrząsu, po którym zobaczysz, jaki jesteś naprawdę. 

Żółć wypełniają doświadczenia pokolenia lat dziewięćdziesiątych: rozliczane latami traumy dzieciństwa i lęki okresu dojrzewania, sny o ucieczce za granicę i kolejne małe śmierci w Polsce, raz za razem pękające serce. 

Żółć nie bierze jeńców. To odpowiedź na pytanie, czy mniej przystępna literatura może trafić do szerszej publiczności, która zwykle nie sięga po wiersze. Może. Stawką w tej grze jest wyjście ze strefy komfortu. Odważysz się? (źródło: www.thegamrot.pl)

„Bibliotalk” to najnowszy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu

Gospodarzem audycji jest Patryk Maciocha – pracownik działu Multimediów Zagłębiowskiej Mediateki. W podcaście rozmawiamy na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdują się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtóruje niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdują się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści.

„Bibliotalk” nie jest kolejną poważną i sztywną audycją internetową dla koneserów

Audio-rozmowy sosnowieckiej biblioteki skupiają się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniają je: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie brakuje ciekawostek, recenzji, poleceń. Audycje publikowane są raz w miesiącu.

„Bibliotalk” – kulturalny podcast MBP w Sosnowcu – odcinek specjalny

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również