Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości »  Wiadomości lokalne

Aktywny senior 60+

Wychodząc naprzeciw potrzebom sosnowieckich Seniorów Miasto Sosnowiec od stycznia 2014 roku przystępuje  do realizacji Programu pod nazwą "Aktywny Senior60+”. Wczoraj w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie Prezydenta Kazimierza Górskiego z Partnerami programu "Aktywny Senior 60+”, podczas którego uroczyście podpisano porozumienie dotyczące uczestnictwa w nim.

W spotkaniu wzięli udział także Zastępca Prezydenta Zbigniew Szaleniec odpowiedzialny za realizację projektu, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wilhelm Zych, przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej, koordynatorzy Programu Aktywny Senior 60+ i Partnerzy projektu.


- Program wychodzi do ludzi 60+ i to jest jego najlepszą rekomendacja - powiedział prezydent Kazimierz Górski. - Ważne jest tworzenie w naszym mieście klimatu przyjaznego Seniorom. Pragniemy zaaktywizować ludzi starszych,którzy jeszcze do niedawna pracowali a dzisiaj czują się niejako zmarginalizowani. Dlatego tak istotne jest wykorzystanie ich potencjału i stworzenie takiej platformy, która pozwoliłaby  na ich aktywność na innych polach - dodał.

- Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację tego Programu, szczególnie naszym Partnerom, właścicielom prywatnych firm z terenu i spoza miasta oraz miejskim placówkom. Państwa działania są nie tylko przykładem zaangażowania w życie obywatelskie, lecz także wzorem dla osób w różnym wieku, jak można działać na rzecz aktywności społecznej - dodał prezydent Górski.  

 
Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej wyraził nadzieję, że akcja rozwinie się tak dobrze jak realizowana w mieście Kampania Społeczna  "Miej Więcej" skierowana do wielodzietnych rodzin - To bardzo ważne  aby otoczyć opieką te grupy społeczne, które naszego wsparcia potrzebują najbardziej - mówił Wilhelm Zych.

- Chcemy tym programem zaktywizować Seniorów, chodzi o to aby nie siedzieć bezczynnie przed telewizorem. Ważne aby otworzyć się na nowe doświadczenia i skorzystać z tych propozycji bo naprawdę będą atrakcyjne.Ulgi i zniżki w miejskich placówkach kulturalnych i sportowych, tańsze  bilety do teatru, na wystawę, basen i siłownie. Zniżki w cukierniach i salonach kosmetycznych , taniej u optyka to tylko niektóre propozycje jakie zaoferuje dla Seniorów ten Program podkreślił podczas spotkania - zastępca prezydenta Zbigniew Szaleniec, który jest odpowiedzialny za realizację programu.

- Jeśli chociaż trochę odciążymy kieszeń osób starszych to już będzie sukces - powiedziała  podczas prezentacji Programu Aktywny senior 60+ Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, naczelnik Wydziału Poltyki Społecznej UM w Sosnowcu.

 
Informacja o Programie " Aktywny Senior 60+”

Wychodząc naprzeciw potrzebom sosnowieckich Seniorów Miasto Sosnowiec przystępuje od stycznia 2014 roku do realizacji Programu pod nazwą „Aktywny Senior60+”. Program ten został przyjęty uchwałą Nr 676/XXXVIII/2013 Rady Miasta Sosnowiec z dnia 23 maja 2013 roku. Intencją tego programu jest stworzenie dla Seniorów powyżej 60-tego roku życia możliwości korzystania z usług oferowanych przez jednostki miejskie ( z zakresu sportu, rekreacji, kultury ) oraz inne podmioty zewnętrzne ( firmy, sklepy itp. ), poprzez system ulg i rabatów.
 

Zastosowanie takich narzędzi ma głównie na celu:
- włączenie Seniorów do aktywnego życia społeczności lokalnej,
- zwiększenie dostępności do dóbr kultury, sportu i rekreacji,
- odciążenie budżetu sosnowieckich Seniorów
 

Założenia programowe:
- kształtowanie pozytywnego wizerunku osób wchodzących w jesień życia,
- eliminowanie negatywnych stereotypów związanych ze starością
- umożliwienie Seniorom realizacji swoich zamierzeń, planów, czy też marzeń,
których do tej pory nie mogli zrealizować, głównie ze względów finansowych.

 
Program „Aktywny Senior 60 +” jest adresowany do mieszkańców Sosnowca, którzy ukończyli 60 lat. Senior chętny do udziału w Programie będzie mógł zgłosić się do punktu informacyjnego Wydziału Polityki Społecznej UM w Sosnowcu z dokumentem tożsamości, potwierdzającym jego datę urodzenia. Po wypełnieniu odpowiedniego wniosku każdy uczestnik Programu otrzyma imienną kartę Seniora, uprawniającą do ulg i rabatów w instytucjach miejskich, a także w firmach i sklepach, które zgłoszą chęć uczestnictwa w Programie jako Partnerzy. Do programu Seniorzy mogą przystępować bez względu na posiadany dochód. Nie obowiązują żadne kryteria dochodowe.
 
 

Jak otrzymać kartę?
1. Przygotować dowód osobisty.
2.Wypełnić wniosek , który można pobrać w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego, ul.3-go Maja 33, piętro III, pokój 408 lub na stronie internetowej : www.senior60.sosnowiec.pl
3. Złożyć wniosek w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, ul. 3-go Maja, piętro III, pokój 408 ( od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00). Po kartę można się zgłaszać już od 1 października 2013 roku.

 

Potwierdzeniem przystąpienia Partnera do programu będzie podpisanie stosownego porozumienia z Miastem Sosnowiec. Widocznym znakiem instytucji miejskiej, firmy bądź sklepu jako Partnera programu będą naklejki potwierdzające honorowanie kart programu, umieszczane przy wejściu do siedziby Partnera oraz w punktach kasowych. Na stronie internetowej programu będzie widniało logo Partnera, linki do jego własnych stron internetowych oraz informacje dotyczące prowadzonej działalności.


Przypominamy, ze program „Aktywny Senior 60+” rusza od 1 stycznia 2014 roku, natomiast o Kartę Seniora można ubiegać się już od 1października bieżącego roku.

 
Więcej na stronie programu www.senior60.sosnowiec.pl

(UM Sosnowiec)Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na Sosnowiecki.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego sosnowiecki.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Sonda

Czy korzystasz z miejskich basenów w celu letniej rekreacji?
 • Nie, nie chodzę na baseny w mieście
 • Tak, korzystam
zobacz wyniki

R E K L A M A

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

235
Twój schowek